Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Temelín čeká „nabitý“ zbytek července

Temelín čeká „nabitý“ zbytek července

Už v neděli si budou moci návštěvníci zdarma užít letního kina, nebo nočních prohlídek infocentra.

Nejvytíženější je temelínské IC poslední červencovou sobotu
14. července 2017 - 07:30

O čtrnáct dní později se přes 800 návštěvníků podívá přímo do přísně střeženého areálu a ostatní si těsně u něj užijí roadshow Jižní Čechy pohodové.  

Rozsáhlý anglický park s atrakcemi, renesanční zámek, řada expozic a výstavních sálů. Tak vypadá renesanční zámek Vysoký Hrádek. Z pohledu návštěvníků ale těží především z unikátní polohy přímo na okraji areálu největší české elektrárny. Prohlídky parku i expozic jsou zdarma, ročně se tady navíc koná řada akcí určených pro širokou veřejnost.

„Orientujeme se podle roční doby. Na podzim a v zimě jsou to třeba noční prohlídky, sportovní a adventní akce. Naopak na jaře a v létě, kdy jsou jižní Čechy plné turistů, nabízíme třeba den otevřených dveří, nebo kinematograf bratří Čadíků,“ vysvětluje administrátorka temelínského Infocentra Hana Marečková.

Právě promítání českého filmu „Všechno nebo nic“ čeká na návštěvníky už tuto neděli. Vzhledem k tomu, že projekce začíná až v deset hodin večer, spojili ji organizátoři i s nočními prohlídkami infocentra, které se zavře až o půlnoci. „Spojení letního kina a nočních prohlídek je i pro nás premiérou, ale moc se těšíme,“ slibuje Marečková.


Do konce července dostane ještě necelá tisícovka návštěvníků možnost podívat se přímo k výrobním blokům elektrárny, skladu použitého paliva či chladicím věžím v rámci Dne otevřených dveří. Na rozdíl od letního kina je ale nutné se na tuto akci předem zaregistrovat. Ve všech případech je vstup zdarma. Pro exkurze do střeženého prostoru ale platí věkové omezení, kdy návštěvníci musí být starší patnácti let. I pro děti ale zůstane přístupný zámek, park a připravena bude i zábavná a ochutnávková show Jižní Čechy pohodové.

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Petr Šuleř za ČEZ, a. s. Jaderná elektrárna Temelín.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:ete)