Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Temelínská Joulinka rozdávala čokoládové zajíčky

Temelínská Joulinka rozdávala čokoládové zajíčky

Přesně 137 čokoládových zajíčků si během Velikonoc odnesly děti z Infocentra Jaderné elektrárny Temelín.

Focení „u reaktoru“
19.duben 2017 - 07:30

Předcházelo tomu splnění několika úkolů. Velikonoční program s Joulinkou přilákal k Temelínu přes tři stovky návštěvníků. Z nich v tomto týdnu energetici vylosují jednoho výherce elektromobil na celý víkend.

Najít čtyři indicie ukryté v zámeckém parku. Ty pak složit a vyluštit tajenku. Takový úkol čekal na děti během Velikonoc u temelínského infocentra. Odměnou byl nejen čokoládový zajíček, ale především zážitky.

„Měli jsme trochu smůlu, protože pršelo. Ale i mokrá varianta přímo v infocentru se nám líbila. Hodně mě zaujala mlžná komora, Matýska zase věžní hodiny,“ poznamenal Aleš Stropek, tatínek čtyřletého Matyáše. I ten byl moc spokojený. „Našel jsem všechny čtyři papírky. Za ně jsem dostal čokoládového zajíčka. Sním ho hned cestou domů,“ pochlubil se malý Matyáš.


Zájem dětí byl i o nový fotokoutek. Focení „u reaktoru“ se líbilo čtyřleté Natálce Svitákové. „Žlutou helmu jsem měla na hlavě poprvé. Byla mi docela velká, i tak ale focení v ní byla pěkná legrace. Moje kšiltovka je ale lepší,“ svěřila se Natálka.

Letos šlo už o druhou akci, kterou ČEZ v temelínském infocentru připravil pro veřejnost. V obou případech se jednalo o průchozí akce bez front a davů lidí. „Rodiny k nám mohly přijet kdykoli a okamžitě se zapojit. A nehrálo roli, jestli přijely v pátek nebo pondělí, dopoledne či odpoledne. A těší nás, že mezi lidmi zájem o tento druh akcí je,“ poznamenal Petr Šuleř, vedoucí temelínské komunikace.  

Ze všech návštěvníků energetici v tomto týdnu vylosují jednoho výherce, který bude moci celý víkend testovat elektromobil VW e-Golf.

Loni Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín navštívilo 32 tisíc lidí. Dlouhodobě tak zámeček Vysoký Hrádek patří mezi desítku nejnavštěvovanějších památek jižních Čech.

Jihoceskenovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:m.sviták)