Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Temelínské Infocentrum se vrací do normálního režimu

Temelínské Infocentrum se vrací do normálního režimu

Od 1. července se Infocentra Skupiny ČEZ vrací do normální provozu.

Temelínské Infocentrum
1. července 2020 - 07:30

V případě Infocentra Jaderné elektrárny Temelín to znamená, že skupinová exkurze může mít až 55 osob, až na výjimky návštěvníci odloží roušky a mohou se volně pohybovat v prostorách infocentra. Ve druhé polovině prázdnin lidé mohou těšit i na filmy. Na největší mobilní LEDce v ČR promítnout energetici během čtyř víkendů celkem šestnáct filmů.

Temelínské Infocentrum patřilo mezi první Infocentra, která Skupina ČEZ za zpřísněných režimových opatření otevřela 1. června. Jen za necelý měsíc zámeček Vysoký Hrádek navštívilo přes 1500 lidí. A to i přesto, že se mohly objednat maximálně desetičlenné exkurze a všichni návštěvníci se po Infocentru pohybovali v rouškách. Tyto mimořádné povinnosti od 1. července odpadají. Jedinou výjimkou budou návštěvníci, kteří přijedou z oblastí, kde budou roušky ještě povinné.

„Tito lidé se budou muset pohybovat v rouškách i nás, jinak se ale vracíme do normálního fungování. Během vynucené koronavirové pauzy jsme pro návštěvníky připravili řadu novinek. Pro děti je to více než šestimetrový tobogán a dobíjecí stanice pro vyznavače jízdy na elektrokolech,“ uvedl Petr Šuleř vedoucí komunikace jaderných elektráren.

Zmuchlané plechy a oheň k tomu. Auto po nehodě hořelo

Prázdninovou novinkou bude také autokino. S plochou 45 metrů čtverečních půjde o největší mobilní LED obrazovku v České republice. Během čtyř víkendů na ní energetici promítnou šestnáct filmů. První promítání začíná 24. července. Lidé se můžou těšit na filmové hity jako například Le Mans ´66, Joker nebo Tenkrát v Hollywoodu. Nejmenší diváky chtějí energetici nalákat na Jak vycvičit draka 3.


Vedle Temelína se od počátku července pro veřejnost otevírají také dalších devět Infocenter Skupiny ČEZ.

Technická turistika si v posledních letech trvale vydobyla místo v kalendářích Čechů. Podle statistik návštěvnosti Infocenter Skupiny ČEZ a energetických provozů ČEZ v České republice přijelo loni poznat různé formy výroby elektřiny celkem 244 365 lidí. Z toho jen na jihočeský Temelín dorazilo 41 883 návštěvníků.

Jihoceskenovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:ete)