Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

Tři králové se po třech letech vrátili do Temelína

Tři králové se po třech letech vrátili do Temelína

„My tři králové jdeme k vám …“ znělo v pátek kolem poledne v administrativní budově elektrárny Temelín. Ta byla jednou z prvních zastávek vltavotýnských koledníků.

Tři králové v Temelíně
8. ledna 2023 - 07:30

Za doprovodu houslí a harmoniky požehnali energetikům hodně štěstí Kašpar, Melichar a Baltazar z týnské Charity. Na oplátku zaměstnanci elektrárny nenechali v klidu jejich kasičky.

„Za ta léta je pro nás Temelín srdeční záležitost. Dnes jsme sem přivezli celkem šest dětí ve věku od pěti do dvanácti let. Nejmladší Elenka koleduje poprvé, starší jsou pak zkušenými koledníky,“ uvedla vedoucí služeb Charity Týn nad Vltavou Jitka Dopitová.

České jádro dodalo nejvíc elektřiny v historii

Naposledy Tři králové v temelínské jaderné elektrárně koledovali ještě před covidem v lednu 2020. Tehdy si z Temelína za tři hodiny odnesli přes 17 tisíc korun. Letos se tříkrálové kasičky budou otevírat 16. ledna. Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům nebo matkám s dětmi v tísni.

Jihočeskénovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín.

(jv,jihočeskénovinky.cz,foto:ete,m.sviták)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
52%
Ne
transparent.gif transparent.gif
24%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
24%