Svátek má: Ljuba

Regiony

Velikost textu:

Úspěšné projekty představuje fotovýstava v Táboře

Úspěšné projekty představuje fotovýstava v Táboře

Úspěšné projekty podpořené z evropských fondů představuje fotovýstava v Táboře.

Fotografická výstava
8. července 2018 - 07:30

Ministerstvo pro místní rozvoj od 21. června až do 19. července pořádá na náměstí T. G. Masaryka v Táboře výstavu fotografií projektů, které byly podpořeny evropskými fondy. Výstava návštěvníkům ukáže celkem 18 projektů realizovaných v Jihočeském kraji. Fotovýstavy budou letos pořádány v  šesti dalších městech.

„Minulý rok jsme pořádali fotografickou výstavu na Hlavním nádraží v Praze a v parku Gustava Mahlera v Jihlavě. Letos a příští rok jsme se rozhodli přiblížit úspěšné projekty i v ostatních regionech. Považujeme za důležité lidem ukázat, co všechno vzniklo díky prostředkům z Evropské unie v jejich blízkosti a jaký pozitivní vliv tyto projekty s sebou přináší,“ uvedla náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Olga Letáčková a dodala: „Návštěvníci si také na vybraných výstavách budou moci prohlédnout fotografie finalistů ze soutěže Vyfoť projekt, kterou pravidelně pořádá naše ministerstvo a jejíž další ročník začne v červenci.“

Turistická oblast Česká Kanada má nové webové stránky

Fotografická výstava prezentuje 18 projektů pokrývající celou šíři oblastí financovaných z Evropských strukturálních a investičních fondů – za Jihočeský kraj zde najdete například fotografie revitalizace hradu Strakonice, píseckého technologického parku nebo rekonstrukce mateřské školy v Nových Homolích a mnoho dalších.

Výstavy představí projekty realizované v daném kraji také v Hradci Králové, Třebíči, Liberci, na zámku Kozel, Karlových Varech a Teplicích. V dalších regionech proběhnou výstavy příští rok. Informoval Krajský úřad Jihočeského kraje.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:kú)