Svátek má: Zbyšek

Regiony

Velikost textu:

V březnu se v Písku plánuje odchyt toulavých koček

V březnu se v Písku plánuje odchyt toulavých koček

Vzhledem k opakovaným stížnostem občanů provede město Písek prostřednictvím pověřené organizace a městské policie odchyt a následnou kastraci toulavých koček. Více k tomu uvádí David Schwedt z odboru životního prostředí Městského úřadu Písek.

Ilustrační foto
6. března 2019 - 07:30

Ve kterých lokalitách a kdy se odchyt toulavých koček bude provádět?
Ve dnech 9. až 17. března to bude v oblasti ulice Kollárova, dále ulic Pražská, Třebízského a Vinařického. Ve druhé polovině března, a to od 16. do 27., bude prováděn odchyt toulavých koček v lokalitě Václavského náměstí a kolem ulic Strakonická, Vratislavova a Zátavské nábřeží.

Z jakého důvodu se odchyt a kastrace toulavých koček opakovaně provádí?
Je to především proto, abychom zabránili nekontrolovanému množení koček a eliminovala se tak s ním spojená zdravotní rizika pro občany i jejich domácí zvířata. Toulavé kočky mohou přenášet prašivinu, toxoplazmózu, vzteklinu i další nemoci.

Co s těmito zvířaty bude dál?
Jak již bylo zmíněno, kočky budou vykastrovány a vyšetřeny veterinárním lékařem. Pak se vrátí do svých teritorií, tedy na místa, kde byly odchyceny.


Máte radu, jakým způsobem by si majitelé koček v uvedených lokalitách měli zajistit svá zvířata, aby nedošlo k záměně a nechtěnému odchytu domácího mazlíčka?
V uvedených termínech, je zapotřebí domácí kočky označit například barevným obojkem.

Kde se lze dozvědět více k plánovanému odchytu toulavých koček?
Další informace poskytne odbor životního prostředí, tel: 382 330 661, Městská policie Písek, tel: 382 213 225 a spolek Písecké kočky, tel: 777 100 466, www.piseckekocky.cz.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Irena Malotová  tisková mluvčí, Městský úřad Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)