Svátek má: Stela

Regiony

Velikost textu:

V bývalých kasárnách by mohly být byty, školka i parkovací domy

V bývalých kasárnách by mohly být byty, školka i parkovací domy

V areálu bývalých Žižkových kasáren v Písku by mohlo vyrůst několik set bytů, mateřská škola, obchody, parkovací domy i zázemí pro novou sportovní halu.

V areálu bývalých Žižkových kasáren
23. ledna 2021 - 07:30

Navrhuje to rozpracovaná studie Revitalizace lokality bývalých Žižkových kasáren – Písek, která bude sloužit jako podklad pro zpracování návrhu územní studie. Hrubopis a také informace o zpracování zadání územní studie Pražská brána, lokalita Žižkova kasárna, na svém lednovém zasedání projednalo zastupitelstvo města.

„Hrubopis je hotový zhruba rok. Doznal pouze jedné změny, a to po výsledku hlasování o umístění plaveckého bazénu zpět pod lesnickou školu,“ uvedla místostarostka Petra Trambová.

Úkolem územní studie bude prověřit možnosti a podmínky realizace staveb ve vymezeném území, zejména umístění a prostorové uspořádání staveb ve vztahu ke krajinnému rázu, řešení veřejné infrastruktury nebo zeleně. Návrh územní studie bude zveřejněn na úřední desce a veřejnost bude moci vznášet k návrhu připomínky.V areálu Žižkových kasáren by podle studie mohla vyrůst nová čtvrť, kde budou nejen byty, ale i potřebná občanská vybavenost. „Počítá se například s vybudováním mateřské školy, kam by mohly docházet i děti ze sousedního sídliště Portyč nebo od Svatého Václava,“ poznamenala Petra Trambová. Nebudou tu chybět ani prostory pro služby a obchody. Na místě, které bylo původně navrženo pro plavecký bazén, je plánována občanská vybavenost související se sousední sportovní halou. Parkovací domy by mohly sloužit nejen obyvatelům nové čtvrti, ale i veřejnosti či návštěvníkům sportovní haly. V návrhu se také počítá s novým dopravním napojením na silnici I/20.

Jihoceskenovinky.cz informovala Petra Měšťanová, tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.měú)