Svátek má: Dobromila

Regiony

Velikost textu:

V bývalých kasárnách ve Vyšném se kácí stromy

V bývalých kasárnách ve Vyšném se kácí stromy

Území bývalých kasáren ve Vyšném v Českém Krumlově se začíná připravovat na budoucí výstavbu.

Areál bývalých kasáren Vyšný
17. ledna 2023 - 07:30

Práce na přípravě území bývalých kasáren ve Vyšném pro budoucí výstavbu nové městské čtvrtě aktuálně spočívají v rozsáhlé revitalizaci zeleně. Specializovaná firma zde odstraňuje stromy, které jsou ve špatném stavu, a náletové dřeviny. Práce potrvají do konce února a kvůli zajištění bezpečnosti bude do té doby areál pro veřejnost uzavřen.   

Ve východní části bývalých kasáren ve Vyšném se nyní soustřeďují hlavní práce na úpravě území, kde podle plánu na výstavbu nové čtvrti bude zelený pás parku. Odborná firma tu dle arboristického posudku kácí nemocné, napadené, uschlé a nebezpečné stromy a náletové dřeviny.

„Chceme, aby byl prostor otevřený, vyčištěný. Nicméně nekácí se všechno, k zásahům přistupujeme citlivě, perspektivní stromy se ponechávají, např. mladé buky. Určitě tu nebude planina, nebo holý prostor, budou se tu vysazovat nové stromy a keře,“ říká Jan Štěpánek z Odboru investic, který vede projekt Nového Dvora.

Část areálu, kterou město zpřístupnilo veřejnosti, se po dobu kácení stromů z bezpečnostních důvodů uzavře. „V souvislosti s probíhajícími pracemi se tu otevírají místa, která nejsou zabezpečená, jsou tu kanály bez poklopů, různé jámy a roxory, proto do konce února bude vstup do areálu uzavřen,“ dodává Jan Štěpánek.

Po vykácení náletů dřevin chce město pás zeleně, který území protíná od severu k jihu, zpřístupnit veřejnosti. „Chceme tu dočasně vybudovat chodník, který by umožnil projít celým areálem z vlakového nádraží do Vyšného,“ říká místostarosta Zbyněk Toman.Město Český Krumlov by mělo mít letos dokončený územní plán, podle kterého se v prostoru bývalých kasáren začne postupně stavět nová městská čtvrť, která dostane název Nový Dvůr. „První bytový dům a část rodinných domů chceme projektovat ještě letos,“ dodává místostarosta.

Jihoceskenovinky.cz informovala  Mgr. Petra Nestávalová, tisková mluvčí  Městského úřadu Český Krumlov.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:p.nestávalová, měú)Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%