Svátek má: Ignác

Regiony

Velikost textu:

V Českém Krumlově proběhne testování na protilátky covid-19

V Českém Krumlově proběhne testování na protilátky covid-19

V Českém Krumlově se zájemci budou moci nechat otestovat na protilátky proti nemoci covid-19.

Český Krumlov
8. května 2020 - 07:30

Velké testování, které zjišťuje přítomnost protilátek v těle proti koronaviru, proběhne 14. května 2020 v Českém Krumlově. Akci doprovodí řada koncertů známých osobností, vystoupení budou moci diváci sledovat online.

V hotelu Růže v Českém Krumlově proběhne ve čtvrtek 14. května 2020 od 15.00 do 21.00 hodin plošné testování zájemců, kteří se chtějí nechat vyšetřit, zda-li prodělali onemocnění covid-19 a mají v krvi přítomnost protilátek. Jedná se o testy z žilní krve na IGG a IGM protilátky. Odběry budou provádět zdravotní sestry z Nemocnice Český Krumlov. Vyšetření je určeno pro zdravé osoby, tj. nemající příznaky onemocnění horních cest dýchacích.

Veřejné testování organizuje projekt NextLife ve spolupráci s Televizí Seznam a je určeno samoplátcům. Vyšetření stojí 1 199 korun, z nichž 125 korun poputuje na podporu českokrumlovské nemocnice, podporu kultury ve městě a úhradu nákladů města spojených s koronavirovou krizí.

Celková kapacita pro otestování je 1 500 lidí. Zájemci se musí na odběry objednat prostřednictvím webové aplikace.Akci doprovodí od 17.00 hodin série koncertů českých kapel a zpěváků, kteří vystoupí bez nároku na honorář. V Seminární zahradě vystoupí operní pěvkyně Dagmar Pecková, hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý, Xavier Baumaxa, Vasilův Rubáš a českokrumlovská kapela Chlapi v sobě.

S ohledem na vládní opatření, která zakazují shromažďování velkého počtu lidí, budou koncerty přenášeny prostřednictvím online přenosu.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Petra Nestávalová, tisková mluvčí Městského úřadu Český Krumlov.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)