Svátek má: Nikola

Regiony

Velikost textu:

V Jihočeském kraji je dlouhodobě nedostatek pěstounů

V Jihočeském kraji je dlouhodobě nedostatek pěstounů

Pěstounská péče může mnoha dětem, o které se jejich biologická rodina nemůže, nechce nebo nedokáže postarat, nabídnout spokojený život v rodině.

Fandíme pěstounství!
10. srpna 2019 - 07:30

Také v letošním roce se Krajský úřad Jihočeského kraje, oddělení sociálně-právní ochrany dětí ve spolupráci s neziskovými organizacemi účastní multižánrového festivalu v českobudějovických ulicích „Město lidem, lidé městu“. Stánek s tématem pěstounství najdete v České ulici.

V Jihočeském kraji je dlouhodobě nedostatek pěstounů především pak pro děti ve věku nad šest let, pro sourozence, děti se zdravotními problémy, děti jiných etnik. Vyrůstat v rodině a zažívat běžné starosti a radosti rodinného života může být vzájemně obohacující jak pro děti, tak pro dospělé.

Po celou dobu festivalu, tedy v pátek od 13:00 do 20:00 a v sobotu od 9:00 do 20:00 se mohou dospělí více dozvědět o pěstounské péči; pro děti jsou připravené hry, malování a zábavná stezka do domečku pěstounství.Proč je dětem lépe v rodině než v ústavu? Co je to citová vazba a jak se buduje? Mohu se já stát pěstounem a co vše je k tomu potřeba? Tyto a další otázky zodpoví zájemcům o pěstounství pracovníci krajského úřadu a neziskových organizací, které pěstounské rodiny doprovází: Temperi, o.p.s.,  Jihočeská rozvojová, o.p.s. Prevent99, z.s., Dobrá rodina o.p.s.

Informace o pěstounské péči, rozhovory s pěstouny a fotografie z akcí podporujících pěstounství v Jihočeském kraji najdete také na www.pestounstvi.kraj-jihocesky.cz.

Festival Město lidem, lidé městu je multižánrový festival, který se odehrává na konci léta v českobudějovických ulicích. Centrum města pokryje několik set metrů živé trávy, ve vzduchu visí barevné deštníky a lampiony, ulice zaplní vůně vybraných gastronomických dobrot, pražené kávy a čerstvých květin. Kromě návštěvníků vyrazí do ulic i akrobati, zpěváci, muzikanti, herci, artisti, malíři, kuchaři, baristi, kadeřníci, floristi, návrháři, architekti, sportovci. Sedmý ročník se bude konat 30.8. - 31.8. 2019.

Jihoceskenovinky.cz informoval Bc. David Hocke za Krajský úřad Jihočeského kraje České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:kú)