Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

V Jihočeském kraji proběhne ukončení cykloturistické sezóny 2019

V Jihočeském kraji proběhne ukončení cykloturistické sezóny 2019

Zavírání cyklistické sezóny 2019. V neděli 6.října proběhne již tradiční akce Slavnostní ukončení cykloturistické sezóny 2019 v Jihočeském kraji.

Ilustrační foto
3. října 2019 - 07:30

Toto každoroční loučení s cyklistickým létem se bude letos konat v Buzicích u Blatné a pod názvem „Za krásami Blatenska“. Pod patronací Nadace Jihočeské cyklostezky organizuje město Blatná a Centrum kultury a vzdělávání Blatná.

Pro účastníky jsou připraveny tři okruhy vhodné pro trekingová a horská kola: Okruh pro rodiny s dětmi – 13 km, okruh střední – 34 km, okruh dlouhý 59 km. Převažují asfaltové povrchy a ostatní typy zpevněných lesních a polních cest.

Cykloturistické vyjížďky budou doplněny řadou zajímavých zastávek na trase a v Buzicích příjemným doprovodným programem s občerstvením. Zahájení registrace v 9:00 hod., start v 10:00 hod. Předpokládaný konec setkání kolem 17. hodiny.  Pro zájemce budou do místa konání vypraveny cyklobusy z měst České Budějovice, Písek, Strakonice a Tábor. Doprava je bezplatná, je však nutná rezervace.

„Těšíme se, že se v hojném počtu slavnostně rozloučíme s cykloturistickou sezónou 2019 v Buzicích," říká Jan Vlášek – ředitel Nadace Jihočeské cyklostezky.

Kokotské rybníky přivítají ochranáře

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Radek Šíma za Krajský úřad Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)