Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

V Jihočeském kraji startuje již 22.ročník soutěže Zlatý erb

V Jihočeském kraji startuje již 22.ročník soutěže Zlatý erb

Zlatý erb je opět tady. Již v pondělí 18.listopadu byl zahájen příjem přihlášek do populární soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst, obcí a regionů. Jejich uzávěrka pak bude 31.ledna 2020 ve 14 hodin.

Zlatý erb
16. prosince 2019 - 07:30

Krajská kola se budou hodnotit od 3. února 2020, krajské ceremoniály proběhnou v březnu 2020, finále celostátního kola se opět uskuteční na konferenci ISSS v Hradci Králové v pondělí 20. dubna 2020.

Do předchozího 21. ročníku soutěže se aktivně zapojily obce, města a regiony z celé ČR, poroty vybíraly ze 435 webových stránek a projektů včetně elektronických služeb. Oficiální záštitu poskytly Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo vnitra ČR, Asociace krajů ČR, Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR. MMR se aktivně podílelo i na koncepci a hodnocení Zvláštní ceny ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci.

Smysl soutěže Zlatý erb spočívá především v motivaci o dosažení co nejlepšího výsledku, ale webmasterům a provozovatelům poskytuje často nový pohled na podobu a úlohu webových stránek i užitečné informace a hodnocení pro další zlepšování. Již od krajských kol jsou ve hře také hodnotné ceny, diplomy, výměna zkušeností s kolegy i možné využívání příkladů dobré praxe nebo inspirace moderními trendy elektronické komunikace s občany.


Organizace soutěže - Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v Propozicích soutěže. Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Hlavní ceny budou v krajském i celostátním kole uděleny v kategoriích:  
a)    nejlepší webové stránky města
b)    nejlepší webová stránka obce
c)    Smart City a nejlepší elektronická služba

V celostátním kole bude udělena také Cena ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci, mimo měst a obcí mohou soutěžit i kraje, organizace turistického managementu a turistické atraktivity /hrady a zámky, volnočasové areály, muzea, …/.


Jak se soutěže zúčastnit? Krajského kola soutěže Zlatý erb se mohou zúčastnit města a obce kraje se svými oficiálními webovými stránkami, elektronickými službami a turistickými webovými prezentacemi. Formulář přihlášky do soutěže je k dispozici na webové stránce soutěže Zlatý erb. Uzávěrka příjmu přihlášek je stanovena na 31. 1. 2020 do 14:00 hod., porota zahájí své hodnocení 3. 2. 2020.  

Jihoceskenovinky.cz informoval Bc. David Hocke za Krajský úřad Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,Jihoceskenovinky.cz foto:arch.kú)