Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

V písecké Sladovně se o jarních prázdninách zabaví každý!

V písecké Sladovně se o jarních prázdninách zabaví každý!

Animace hravě, výstava inspirovaná díly Karla Čapka nebo obří Mraveniště – v písecké Sladovně se o jarních prázdninách zabaví každý!

Sladovna Písek
6. února 2023 - 07:30

Největší galerie pro děti a jejich dospělé, písecká Sladovna, nabízí řadu zábavných projektů plných kreativity, poznání a inspirace, které zaujmou malé i velké. V této netradiční budově je dovoleno vše – výstav se můžete dotýkat, hrát si s interaktivními prvky, poznávat a objevovat svět po svém.

Nejoblíbenějším místem je Mraveniště – obří dřevěný labyrint plný prolézaček, skluzavek a tunelů. Nasaďte se tykadla, staňte se mravencem a prozkoumejte všechna zákoutí, navštivte mravenčí královnu.

Nejmenší děti (0–6 let) čeká Pilařiště, kouzelný prostor inspirovaný ilustrátorem dětských knih a píseckým rodákem Radkem Pilařem. Děti zde všemi smysly poznávají samy sebe a okolní svět, rozvíjejí pohybové i poznávací schopnosti, tvořivost a fantazii.

Ponořit se do kouzelného světa animace můžete v unikátním ráji animátorů – Animáriu. Dvě profesionálně vybavená animační studia umožní experimentovat, hrát si a tvořit. Prozkoumat můžete základní principy, na kterých stojí práce animátora a jazyk animovaného filmu.

Továrna na utopii, rodinná expozice z dílny královéhradeckého Divadla Drak, zdobí Sladovnu pouze do konce března. Otevírá například otázky: co bylo dřív: text, nebo ilustrace? Jak Karel Čapek vnímal budoucnost v minulosti? Jaká bude minulost v budoucnosti? Jaká je tvá představa o dokonalé budoucnosti? Minout byste neměli šest interaktivních objektů inspirovaných díly Karla Čapka. Návštěvníci tak mohou zavítat do Prostoru pro nesmrtelnost Karla Czecha nebo si vyrobit trochu božské energie na
Šlapadle na absolutno Terezy Vašíčkové.

Milovníci knih a příběhů v nich ukrytých ocení Hnízdo ilustrace – velký prosvětlený prostor, kde uniknete z každodenního shonu do pohádky. Součástí je také tvořivý koutek, ve kterém si můžete vyrobit vlastní knihu.

Písecká Galerie hrou se také zapojila do akce Suchej únor – 17. a 28. února si tedy připravila pro návštěvníky doplňkový program v podobě Vodního zážitkového baru. Umožní vám zjistit, jaké to je pít všemi smysly a připít si na zdraví například vodou ze studánky z místních lesů.

V období jarních prázdnin (6. 2.–19. 3.) má Sladovna otevřeno v časových blocích denně od 9 do 17 hodin. Vstupenky najdete zde. Při zakoupení jakékoli vstupenky mají návštěvníci zdarma vstup do dalších dvou místností – stálé expozice o Radku Pilařovi a Malé galerie, kde nyní vystavuje obrazy umělec David Čáp.

Kam míří zrní, které tvořilo uměleckou instalaci ve Sladovně?

Výlet do písku můžete završit navštívením dominanty města – nestaršího kamenného mostu ve střední Evropě nebo procházkou historickým centrem.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Karolína Voráčková za Sladovnu Písek o.p.s.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:sladovna)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
52%
Ne
transparent.gif transparent.gif
24%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
24%