Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

V Temelíně loni přivítali přes 35 tisíc návštěvníků

V Temelíně loni přivítali přes 35 tisíc návštěvníků

Přesně 35.200 návštěvníků si loni prohlédlo Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín. Dalších 12.630 tisíc přivítala Jaderná elektrárna Temelín v rámci on-line prohlídek na dálku Virtuálně v elektrárně.

Virtuální prohlídka
30. ledna 2023 - 07:30

Celkově si elektrárny Skupiny ČEZ v roce 2022 prohlédlo rekordních 247 250 lidí, a to reálně i virtuálně. Navštívit přísně střežený reaktorový sál, podívat se do skladu čerstvého jaderného paliva nebo rozhlédnout se po blokové dozorně, odkud se jaderný blok řídí. Takovou možnost mají návštěvníci Infocentra Jaderné elektrárny Temelín prostřednictvím speciálních brýlí s virtuální realitou, tzv. ReakTour. V Temelíně ji poprvé představili více než před rokem a i díky ní se jim loni podařilo dosáhnout pátou nejvyšší návštěvnost. A to i přesto, že dva měsíce měli kvůli pandemii covid zavřeno.

Vedle toho ČEZ nabízí zájemcům o energetiku ještě jeden druh virtuálních prohlídek, zvané Virtuálně v elektrárně. „I díky nim se mohou lidé podívat do Temelína, a to dokonce odkudkoliv na světě. Jde o živé hodinové vysílání z interaktivního televizního studia, které probíhá prostřednictvím aplikace Teams nebo přes Facebook. Loni si takto Temelín prohlédlo přes dvanáct tisíc zájemců o jadernou energetiku,“ uvedla Kateřina Bartůšková, vedoucí infocenter Skupiny ČEZ.

I přes moderní virtuální technologie fyzická prohlídka návštěvníky stále láká. I proto loni ČEZ v Temelíně připravil na prázdniny dny otevřených dveří. Během 36 termínů si jihočeskou jadernou elektrárnu prohlédlo šest stovek návštěvníků. „Energetika je aktuálním tématem a i letos budeme pokračovat ve zpřístupnění našich elektráren, ať už virtuálně nebo reálně,“ doplnila Kateřina Bartůšková.

ČEZ letos do Temelína plánuje přijmout téměř stovku lidí


Aktuálně lidé mohou využít jedinečné možnosti podívat se do útrob vodní elektrárny Lipno I. Prohlídky nejvýkonnější elektrárny tzv. Vltavské kaskády budou probíhat o víkendech do poloviny března. Zájem je přitom enormní. Kapacita 640 míst byla zaplněná během necelých dvou týdnů.

Jihočeskénovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín.

(jv,jihočeskénovinky.cz,foto:ete)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
52%
Ne
transparent.gif transparent.gif
24%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
24%