Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

V Temelíně zavedli Z-boxy. Umožní bezkontaktní přijetí zásilky

V Temelíně zavedli Z-boxy. Umožní bezkontaktní přijetí zásilky

Možnost odeslat nebo přijmout zásilku a přitom s nikým nepřijít do kontaktu mají nově zaměstnanci elektrárny Temelín.

Z-boxy
19. listopadu 2020 - 07:30

ČEZ totiž ve spolupráci se společností Zásilkovna zřídil speciální boxy před hlavní Administrativní budovou. Jde o další z příkladů opatření proti šíření onemocnění COVID-19.

Zaměstnanci elektrárny Temelín mohou nově před hlavní administrativní budovou narazit na červené boxy. Tak zvané Z-boxy zde instalovala společnost Zásilkovna. Podnět přitom přišel od zaměstnance elektrárny. I díky němu je Temelín dalším místem na jihu Čech, kde mohou zaměstnanci podat a přijmout zásilku, aniž by stáli fronty nebo přišli do kontaktu s řidičem.

„Jde o další opatření proti šíření covidu mezi pracovníky na elektrárně. Chceme omezit rizikový kontakt s lidmi zvenčí. A díky novým boxům nemusí naši zaměstnanci být v kontaktu například s řidičem, který se během dne potká s desítkami různých lidí. Důležité je to zvlášť teď v předvánoční době, kdy je obchodní síť značně omezena z důvodu pandemie COVID-19 a e-shopy jsou masivně využívány,“ uvedl Jan Kruml, ředitel JE Temelín.

Temelínská laboratoř rozšířila akreditaci

Temelínské Z-boxy umožňují umístění balíků do čtyřiceti schránek. Výdej, podání i platba za balík proběhne přes mobilní aplikaci. Ta také například informuje příjemce o došlé zásilce. Při vyzvedávání zásilky se lidé nemusí přizpůsobovat času řidiče, ale balík si jednoduše vyzvednou kdykoli 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Schránky budou určeny spíše pro menší zásilky do pěti kilogramů a maximálních rozměrech 45 x 36 x 61 cm.

Zvýšená ochranná opatření platí v jaderných elektrárnách už od začátku pandemie. Energetici je zpřísňují v návaznosti na vývoj situace. Aktuálně zde například platí nošení roušek ve vnitřních i venkovních prostorách, zvýšená dezinfekce, kontrola teploty při vstupu do elektrárny, zákaz návštěv, práce z domova, využívání elektronické komunikace nebo ochranná preventivní opatření v jídelnách. Provoz elektrárny není v důsledků nemoci ani preventivních opatření nijak omezen.

Jihočeskénovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ .

(jv,jihočeskénovinky.cz,foto:jitka lhotská,ete)