Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

V únoru startuje grant Stromy Nadace ČEZ

V únoru startuje grant Stromy Nadace ČEZ

Od 1. února se mohou obce a města obracet na Nadaci ČEZ o příspěvek na výsadbu stromů. Částku 150 tisíc korun lze získat od energetické nadace na obnovu alejí, vybudování nových parků nebo zelených protihlukových stěn.

Stromy Nadace ČEZ v Malešicích u Dřítně
31. ledna 2023 - 07:30

Jen loni Skupina ČEZ darovala městům a obcím na zlepšení životního prostředí prostřednictvím nové zeleně přes 7 miliónů korun. Letos podpoří výsadbu alejí ve dvou kolech. Na jarní kolo naváže podzimní část s uzávěrkou pro podání žádostí do konce července.

Více než stotisícový příspěvek mohou získat města a obce například na obnovu alejí, vybudování nových parků a sadů, zelených protihlukových stěn, zastínění venkovních sportovních areálů či koupališť nebo ozelenění náměstí okrasnými dřevinami.

„Stromy nepatří jen do lesa, ale i do měst. Čím dál víc studií navíc dokazuje, že vedle zmírňování klimatických dopadů jsou stromy pro lidi důležité i z pohledu psychického zdraví: snižují stres a napětí, navozují pocity štěstí a uklidňují. Proto nás velmi těší, že můžeme k návratu stromů i do zástavby pomáhat,“ uvádí ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

ČEZ letos do Temelína plánuje přijmout téměř stovku lidí

Díky Nadaci ČEZ bylo vysazeno už přes 113 000 stromů a jiné zeleně. V jižních Čechách loni za přispění Nadace ČEZ lidé vysadili 210 stromů v pěti obcích. Nadace ČEZ je největší firemní nadací v České republice. Za posledních 20 let podpořila napříč regiony v průměru přes 750 projektů za více než 160 milionů korun ročně.

Jihočeskénovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín.

(jv,jihočeskénovinky.cz,foto:ete,p.pokorný)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
52%
Ne
transparent.gif transparent.gif
24%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
24%