Svátek má: Rudolf

Regiony

Velikost textu:

Vejce nemají jen slepice!

Vejce nemají jen slepice!

Jaká vajíčka má tasemnice, šnek, bělásek, pavouk, žralok nebo třeba ropucha? To můžete zjistit díky popularizační akci pro veřejnost Virtuální Velikonoce, kterou připravilo Biologické centrum AV ČR. A kdy jindy se bavit o vejcích než na Velikonoce?

Hadí vajíčka
5. dubna 2021 - 07:30

Z archivu vědců jsme vybrali víc než padesát fotek vajíček nejrůznějších druhů živočichů a připravili webovou stránku s několika aktivitami, mezi nimiž je vajíčkový kvíz, anketa o nejkrásnější vejce, dvě on-line hry a deset zajímavostí o vejcích. Věřili byste, že vejce může mít tvar létajícího talíře nebo že se najdou šampioni, kteří kladou milion vajec denně? Návštěvníci jistě užasnou nad neskutečnou rozmanitostí a také důmyslností vajíček z živočišné říše.  

Obyvatele z okresu České Budějovice zveme také na procházku do nejkrásnější přírodní lokality Českých Budějovic, na Vrbenské rybníky, kde jsme nachystali Biologickou vajíčkovou stezku. Na stezce, která bude přístupná od 2. dubna do 2. května 2021, jsme umístili 13 fotek nejrůznějších vajec. Úkolem lidí, kteří se do hry zapojí, bude všechny najít a poznat, komu vajíčka patří. Úspěšní řešitelé se mohou následně přihlásit do slosování o drobné ceny.Veškeré informace jsou na webových stránkách https://hledani.monster/velikonoce/. Kromě fotografií vajec nejrůznějších druhů živočichů, tam najdete:

    10 zajímavostí o vejcích
    anketa o nejkrásnější vejce
    Velikonoční kvíz: Poznej, komu patří vajíčko
    on-line hra: najdi 5 rozdílů
    on-line hra: Najdi vejce ve fotce
    venkovní hra Biologická vajíčková stezka


Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Daniela Procházková za Biologické centrum AV ČR České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:bcavcr)