Svátek má: Ljuba

Regiony

Velikost textu:

Více než stoletá kaplička v Hostech prošla rekonstrukcí

Více než stoletá kaplička v Hostech prošla rekonstrukcí

Do obecní kroniky obce Hosty na Českobudějovicku se návesní kaple zapsala naposledy roku 1911, kdy si prošla poslední rekonstrukcí.

Kaplička v Hostech
1. září 2019 - 07:30

Nyní se tuto chátrající pamětihodnost podařilo po více než sto letech opět zachránit i díky 73tisícovému příspěvku Nadace ČEZ. Kaple byla postavena v roce 1899.

Kaple nejsvětější trojice představuje pro obec Hosty hodnotný historický doklad tradičního lidového stavitelství a tvoří část historické paměti obce. Za poslední půl rok si prošla celkovou rekonstrukcí. Bylo opraveno venkovní a vnitřní zdivo, obnovena podlaha, opravena střecha a rekonstrukcí si prošel také chodníček, který návštěvníky nyní do kaple pohodlně dovede.


„Prostřednictvím grantového programu Podpora regionů, který provází Nadaci ČEZ od jejího založení v roce 2002, pomáháme obcím a městským částem financovat veřejně prospěšné projekty. Jsme rádi, že se díky našemu příspěvku podařilo pro další generace zachránit v obci Hosty chátrající kapli se zvoničkou, která v obci vznikla v období kolem roku 1900,“ říká Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

Jihoceskenovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:obec hosty)