Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

Vodné a stočné v Písku příští rok zdraží o 17 procent

Vodné a stočné v Písku příští rok zdraží o 17 procent

Vodné a stočné v Písku příští rok zdraží o téměř 17 procent na 94,34 Kč bez DPH (103,78 Kč s DPH) za metr krychlový vody.

Ilustrační foto
4. prosince 2022 - 07:30

Navýšení ceny schválilo na svém prosincovém jednání zastupitelstvo města. „K navýšení ceny vodného a stočného dochází vlivem nárůstu indexů nákladový položek pro rok 2023 a nárůstu výše nájemného za pronajatý vodohospodářský majetek. Nejvíce se ovšem na nárůstu ceny podílí výrazné zdražení energií,“ uvedl jednatel Vodárenské správy Písek Roman Honzík.

Výše vodného za jeden metr krychlový vody bude 54,55 Kč bez DPH, to je meziročně o 5,93 Kč více. Cena stočného stoupne o 7,54 Kč na 39,79 Kč bez DPH.

Náročná rekonstrukce bývalého internátu v Písku se mírně protáhne

Nájemné pro provozovatele vodohospodářské infrastruktury, kterým je firma ČEVAK, se příští rok zvýší o zhruba 3,6 milionu korun bez DPH. Pro rok 2022 je podle požadavků Koncesní smlouvy na výpočet výše nájemného a na základě rozšíření vodohospodářského majetku města Písek provozovatelem nově stanoveno nájemné ve výši 54,3 milionu korun bez DPH. Nájemné je ve shodě s aktualizovaným plánem financování obnovy vodovodů a kanalizací v Písku.

Jihoceskenovinky.cz informovala Petra Měšťanová, tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
51%
Ne
transparent.gif transparent.gif
24%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%