Svátek má: Čeněk

Regiony

Velikost textu:

Za kouření na zastávce veřejné dopravy zaplatí kuřák pokutu

Za kouření na zastávce veřejné dopravy zaplatí kuřák pokutu

Dnem 31. května 2017 vešel v účinnost nový zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Tento zákon mimo jiné stanoví, kde všude je zakázáno kouření. To však mnoho kuřáků doposud neví.

Ilustrační foto
11. října 2017 - 07:30

Zákon zakazuje kouřit ve všech veřejnosti volně přístupných vnitřních prostorách s výjimkou stavebně odděleného prostoru vyhrazeného ke kouření, na nástupištích, v přístřešcích a čekárnách veřejné dopravy, jakož i dopravních prostředcích veřejné dopravy.

Kouření je ale též zakázáno například ve zdravotnických zařízeních, ve školách, na dětských hřištích nebo sportovištích. Největší dopad na zvyky kuřáků má zcela jistě zákaz kouření v provozovnách stravovacích služeb. Výjimku zde tvoří pouze vodní dýmky a elektronické cigarety.


Na dodržování zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek dohlížejí jak strážníci v terénu, tak i neustále bdělé oko městského kamerového systému. Porušení zákazu kouření na místech, kde je kouření zákonem zakázáno, může stát pachatele přestupku až 10 tisíc korun.

Jihočeskénovinky.cz informovala Mgr. Věra Školková, tisková mluvčí Městské policie České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:dpmcb)