Svátek má: Simona

Regiony

Velikost textu:

Začaly „námluvy“ s Avignonem, možným partnerským městem

Začaly „námluvy“ s Avignonem, možným partnerským městem

Během dvoudenní návštěvy písecká vyslankyně místostarostka Petra Trambová absolvovala několik jednání o možných společných aktivitách Písku a Avignonu.

Námluvy s Avignonem
16. července 2019 - 07:30

Do Avignonu, starobylého francouzského města na řece Rhôně, počátkem července na pozvání u příležitosti zahájení tamního proslulého divadelního festivalu, zavítala místostarostka Petra Trambová. „Bylo to také naše první bližší seznámení s potenciálním partnerským městem,“ uvádí místostarostka. „Spolu s českým velvyslancem ve Francii Petrem Drulákem jsem se setkala s místostarostou Avignonu Jacquesem Montaignacem a koordinátorem pro zahraniční vztahy Jacquesem Geninem.“

Během dvoudenní návštěvy písecká vyslankyně absolvovala několik jednání o možných společných aktivitách obou měst a se svými hostiteli navštívila nejvýznamnější místní památky - avignonský most Pont Saint Benezet a Papežský palác. Krátce se setkala rovněž s avignonskou starostkou Cecile Halle.

„Návštěvu zástupců města Avignon v Písku plánujeme na oplátku v podzimních měsících letošního roku,“ podotýká Petra Trambová.

Písek by se partnerstvím s Avignonem dostal do velmi zajímavé a vybrané společnosti. Francouzské město totiž udržuje vztahy například s japonským městem Kjoto, americkým Charlestonem, italskou Sienou, čínským Šen-čenem, německým Wetzlarem (jedno z našich partnerských měst) či ruským Petrohradem.

„A jsou to opravdu úzké vztahy, jak jsem se přesvědčila. V době mé návštěvy tu zrovna probíhal Čínský den,“ dodává Trambová.


Na Písku prý francouzské hostitele zaujala existence francouzské sekce gymnázia a počet francouzských firem v naší průmyslové zóně. „Myslím, že by se dalo najít hodně společných témat a aktivit,“ shrnuje Petra Trambová. I když pracovní cestu do Francie hned na počátku zkomplikovalo pětihodinové zpoždění letadla a provázelo ji mimořádně horké počasí, kdy teploty stoupaly ke 40 stupňům, místostarostka ji hodnotí jako velmi podnětnou a vydařenou.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Irena Malotová, tisková mluvčí, Městský úřad Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:měú)