Svátek má: Zina

Regiony

Velikost textu:

Zámeckým parkem Temelína znělo poslední letošní ano

Zámeckým parkem Temelína znělo poslední letošní ano

Letos pět, celkově 129. Takové jsou počty svatebních obřadů, které už proběhly „ve stínu“ chladicích věží Jaderné elektrárny Temelín.

Novomanželé Mesiarikovi
8. října 2021 - 07:30

Zatím posledním párem, který si v zámeckém parku řekl své ano, byla Petra Cirhanová a Boris Mesiarik z Borku u Českých Budějovic. Tím energetici ukončili letošní svatební sezónu.

Letošní temelínská svatební sezóna začala za dodržení přísných proticovidových opatření 30. dubna. Tehdy se i s matrikářem a oddávajícím mohlo zúčastnit maximálně patnáct lidí. Roušky mohli odložit pouze během vlastního obřadu a krátce i na následné fotografování. Poslední letošní pár se bral už ve volnějším režimu, v zámeckou parku kolem zdejšího infocentra bez jakýkoli omezení. Vyšlo i počasí. Podzimní sluníčko a do zlatova vybarvený zámecký park vytvořily pro pár z Borku romantickou atmosféru.

„Svatbu jsme začali připravovat teprve nedávno, ale o místě v zámeckém parku jsme uvažovali již dříve. Dozvěděli jsme se o této možnosti od známých a z internetu. Rozhodlo hezké prostředí, pozitivní ohlasy a dostupnost místa,“ svěřili důvod své volby novomanželé Mesiarikovi.

Na katastru obce Temelín se letos uskutečnilo celkem dvanáct svateb. Skoro v polovině případů zaznívalo ano u temelínské elektrárny. „U Infocentra Jaderné elektrárny Temelín proběhlo celkem pět svateb. Další obřady se konaly v naší obecní obřadní místnosti, ale také například v hájovně, nebo na fotbalovém hřišti,“ říká starosta obce Temelín Josef Váca, který snoubence u elektrárny oddával.

U Infocentra Jaderné elektrárny Temelín se od roku 2006 konalo již 129 svatebních obřadů.

Jak se dostane slunce do zásuvky?

Zajímavosti z temelínské svatební historie:
  • První svatba se u temelínské elektrárny uskutečnila 7.7.2006.
  • Největšími svatebními vozy byly tři kamióny v roce 2012.
  • Jubilejní 50. svatba proběhla v pátek 13, konkrétně 13.9.2013.
  • Andrea Svobodová z Protivína a Jaroslav Kejzar z Vítězné u Turnova jako první pár uzavřeli v únoru 2014
  • První mezinárodní svatba se uskutečnila 8. srpna 2015. Své ano si zde řekla Chih-Ting Yu z Tchajwanu s Jiřím Koubkem z obce Temelín.
  • 18.9.2015 proběhla v na zámeckém ostrůvku zlatá svatba, která stvrdila padesátileté manželství PetryV květnu 2017 se v zámeckém parku poprvé žádalo o ruku.
  • 21. dubna 2018 proběhla v Temelíně jubilejní stá svatba 

Jihočeskénovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín, Skupina ČEZ.

(jv,jihočeskénovinky.cz,foto:ete,j.gribbinová)