Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Zámek Kratochvíle láká na hudebně-divadelní večery

Zámek Kratochvíle láká na hudebně-divadelní večery

Národní památkový ústav vyvolil pro své odborné, kulturní i společenské aktivity v roce 2022 ústřední téma pod souhrnným názvem Rok šlechtických slavností.

Zámek Kratochvíle
27. července 2022 - 07:30

Správa zámku Kratochvíle se cítí být tímto tématem významně oslovená a uprostřed léta přichází s vřelým pozváním na pouť za tóny, příběhy a obrazy, kterými žila a nechávala se bavit i dojímat epocha zvaná renesance. Tyto příběhy připomenou dva hudebně-divadelní večery s názvem „A noc bude mým světlem“, které se uskuteční v pátek 29. 7. a v sobotu 30. 7. vždy od 21:00.

V iluminované zahradě a interiérech zámku se rozezní hudba i poezie z přelomu 16. a 17. století a v jejich rámci budete moci vyslechnout a spoluprožít např. příběh původu pětilisté růže Rožmberků, tajuplnou baladu o proměně mladé dívky v bílou laň či vyprávění alchymistů o své touze nahlédnout tajemství přírody. Průvodcem večera bude postava Zrcadla, která nám přiblíží dobové způsoby vnímání světa, odkryje kosmogonické souvislosti renesanční symboliky a zavede nás za skrytými tajemstvími zámecké zahrady. Vystoupí i alegorická zosobnění planet, živlů a mytologických bytostí.Dvorské slavnosti byly v době renesance vždy vrcholnými okamžiky společenského života, při nichž náboženské, mravní i poetické ideály získávaly viditelnou podobu, obohacenou navíc o sváteční rozměr. Proto i oba večery na zámku Kratochvíle by pro Vás chtěly být hlavně pozváním do nevšedního, svátečního prostoru i času.

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Vojtěch Troup, kastelán, Národní památkový ústav, Správa státního zámku Kratochvíle.

(jv, jihoceskenovinky.cz foto:arch.zámek kratochvíle)