Svátek má: Alexandr

Regiony

Velikost textu:

Zástupci tří měst řešili společně péči o toulavé kočky

Zástupci tří měst řešili společně péči o toulavé kočky

Vedení města Písek se sešlo na pracovní schůzce se starosty Strakonic a Milevska. Jednání se zúčastnili rovněž zástupci odboru životního prostředí MěÚ Písek a MěÚ Strakonice a Městské policie Písek.

Ilustrační foto
19. ledna 2020 - 07:30

„Tématem schůzky, kterou svolalo město Písek, byl společný postup v péči o toulavé kočky,“ informuje písecký místostarosta Ondřej Veselý. „Shodli jsme se na tom, že pro kočky jako teritoriální zvířata je přirozeným prostředím volný prostor. Naopak nucený odchyt s následným držením na uzavřeném místě je proti jejich přirozenosti a může být pro ně velmi stresující.“


Přítomní zástupci měst se shodli na podobném postupu při péči o toulavé kočky v Písku, Milevsku i Strakonicích. Podrobnosti k tomu přidává vedoucí životního prostředí MěÚ Písek Miloslav Šatra: „Odchycená toulavá kočka bude veterinárně kastrována a po následné rekonvalescenci vypuštěna zpět do místa odchytu, které je jejím přirozeným prostředím.

S nemocnými či jinak vážně zdravotně hendikepovanými kočkami bude nakládáno humánně a podle rozhodnutí veterinárního lékaře. Odchycená koťata se umístí do depozita, které bude vybráno formou soutěže na základě podmínek připravených odborem životního prostředí MěÚ Písek. Koťata z depozita budou nabízena k urychlené adopci.“


Zástupci všech tří měst se shodli, že není zákonnou povinnosti obcí a měst zřizovat útulky pro kočky. Tento postup, tedy zřízení a provozování takového útulku, by považovali za neekonomický a pro životní cyklus koček nevhodný.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Irena Malotová, tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)