Svátek má: Evelína

Regiony

Velikost textu:

Zdravotnická záchranná služba otevírá nový heliport

Zdravotnická záchranná služba otevírá nový heliport

Sobota dvanáctého září. Datum, kdy se na Letišti České Budějovice oficiálně otevře nový a dlouho očekávaný heliport Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje včetně moderního zázemí.

Bell 427, Alfa-Helicopter
12.září 2015 - 08:00
U té příležitosti se uskuteční po třech letech i Den otevřených dveří Letiště České Budějovice a kompletní přehlídka integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje. Brány letiště se otevírají úderem desáté dopolední. Konec je plánován na pátou odpolední. Pro dopravu na letiště jsou zdarma připraveny speciální autobusy Dopravního podniku města České Budějovice, pro vozidla parkovací plochy přímo uvnitř areálu.

Uvidíte, seznámíte se a osaháte si na jednom místě všechny složky integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje včetně jejich techniky.

Dále Vás čekají komentované prohlídky areálu letiště, seznamovací lety za zvýhodněné ceny, ukázky letadel a letištní techniky, průlety sportovních letadel anebo třeba průlet letadel JAS-39 Gripen.

Jiří Gruntorád, vedoucí oddělení marketingu a cestovního ruchu Jihočeského kraje dodává, na co dalšího se můžeme těšit: „Program je koncipován jako den pro celou rodinu. Nachystán je proto i bohatý dětský doprovodný program, včetně divadelního představení. Nebudou chybět soutěže nebo třeba simulátor řízení autobusu, trolejbusu od Dopravního podniku města České Budějovice".

Jihočeský kraj zde také podepíše memorandum o spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska, krajským sdružením hasičů Jihočeského kraje. Informuje Krajský úřad.

Jihočeská záchranka slaví deset let od svého založení

Slavnostního otevření nového zázemí pro Leteckou záchrannou službu JčK., se zúčastní hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola, ředitel ZZS JčK MUDr. Marek Slabý, ředitel Letiště České Budějovice Ing. Ladislav Ondřich a další zástupci krajské samosprávy a zainteresovaných organizací. Jihoceskenovinky.cz informovala Bc. Petra Kafková, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.

(jv,Jihoceskenovinky.cz foto:ZZS)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: