Svátek má: Vladislav

Sport

Velikost textu:

David Zadák byl šestý ve Světové sérii juniorů v závodech na horských kolech

David Zadák byl šestý ve Světové sérii juniorů v závodech na horských kolech

Skvěle odstartovala závodní sezona pro tým České spořitelny Specialized junior. V italském Miláně při prvním ze závodů světové série juniorů získal David Zadák šesté místo v devadesátičlenném startovním poli.

V Miláně
14.březen 2017 - 07:00

Po startu z druhé řady se držel ve vedoucí šestici závodníků, uprostřed závodu ho postihla drobná krize, kdy klesnul až na deváté místo ale exceletním závěrem vybojoval v cíli skvělé šesté místo. Výborný výkon podal i František Honsa, mezi juniory prvním rokem, který dojel na 33. místě když přitom startoval z předposlední řady.

Jaromír Skála a Jakub Kadlec z kategorie U 23 startovali ve společném závodě Open i s elitními muži a tak si na start stoupli s tak zvučnými jmény jako Florian Vogel, Manuel Fumic, Maxim Marotte, Marco Fontana atd. Také oni startovali ze zadních pozic a v cíli vybojovali konečné 45. resp. 53. místo.


Jako přípravný závod absolvoval tým ve szejném složení o víkendu před tím první závod italského poháru ve Veroně. Na rozblácené trati dosáhl nejlepšího výsledku David Zadák mezi juniory, když dojel na pátém místě.

Následujících 14 dní absolvuje celý tým soustředění v Toskánském Scarlinu a odsud se přesune na další závod světové serie juniorů do francouzké Marseille. Jihoceskenovinky.cz informoval Jiří Lutovský za tým České spořitelny Specialized junior.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:j.lutovsky)