Svátek má: Bohuslav

Sport

Velikost textu:

Motor rozjel program Aleše Kotalíka pro největší hokejové talenty

Motor rozjel program Aleše Kotalíka pro největší hokejové talenty

Není mnoho měst nejen v Česku, ale vůbec na světě, odkud by vzešlo tolik skvělých hráčů, kteří se uplatnili na mezinárodním poli, jako jsou České Budějovice.

ČEZ Motor České Budějovice
22.říjen 2016 - 10:00

Aby tomu tak bylo i nadále, je nutné co nejlépe rozvíjet ty nejtalentovanější hráče, které klub má. K tomu od letošní sezony přispívá i výběrový development program, který jako garant zaštítil borec se zkušeností více než 500 zápasů v NHL a s bronzovou olympijskou medailí - Aleš Kotalík.

Už od samotného znovuzrození v roce 2013 se Motor snažil rozjet program pro hráče, kteří by měli být jeho budoucností. Celkové vylepšování práce s mládeží teď po třech letech přineslo po příchodu manažera mládeže Jaroslav Lišky i spuštění Development programu Aleše Kotalíka. Jednou týdně se na ledě sejdou ti nejtalentovanější hráči od mladšího dorostu výš, kteří byli na návrh svých trenérů, na doporučení trenérské rady a po schválení hlavním garantem a členem správní rady Alešem Kotalíkem vytipováni. Ti se pak jednou týdně podrobují ať už na ledě, nebo mimo něj, v podstatě individuálním tréninkům zaměřeným na odstraňování nedostatků, ale také na zdokonalování vlastních předností.


"Je nesmírně důležité pracovat s hráči individuálně a teď konečně ti nejlepší mají šanci rozvíjet se v našem klubu jako nikdy dřív. Je to otevřený projekt, do kterého budou postupně hráči přibývat, a nebo v něm naopak skončí. Důležité je pouze to, jak na sobě pracují, a to nejen na ledě, ale třeba i ve škole," vysvětluje Aleš Kotalík.

Aby byl efekt tréninku co největší, pracuje vždy jeden trenér s jedním, maximálně dvěma hráči se stejným zaměřením. "Dvěma hlavními trenéry tohoto projektu jsou Martin Štrba a Raděk Bělohlav, kteří si pak pro jednotlivé tréninkové jednotky staví další trenérské týmy. Na ledě jsem s nimi samozřejmě velmi často i já sám," dodává asistent generálního manažera pro sport a garant projektu Kotalík.

Cíle pro budoucnost jsou jasné. "Chceme se na jednotlivé hráče zaměřit komplexně a snažit se z nich vychovat výrazné osobnosti, které by ve svých kategoriích vynikaly, zvládaly správně řešit krizové situace a svým chováním na ledě i mimo něj byly příkladem pro všechny ostatní," popsiuje celou filozofii nového programu Kotalík.

Až budoucnost ukáže, zda k 18 mistrům světa, 8 olympijským medailistům, 20 odchovancům, kteří prošli NHL, a neuvěřitelným 154 reprezentantům s českobudějovickou minulostí přibudou další, i díky tomuto programu. Jihoceskenovinky.cz informoval Tomáš Kučera, ředitel marketingu a PR ČEZ Motor České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:motor)