Svátek má: Viola

Sport

Velikost textu:

Stráská: Klukům jsem moc pogratulovala k dosaženému úspěchu

Stráská: Klukům jsem moc pogratulovala k dosaženému úspěchu

Poděkování za skvělou reprezentaci Jihočeského kraje a drobné dárky si ze setkání s hejtmankou Ivanou Stráskou odnesli dva mladí medailisté z Mistrovství České republiky v boxu školní mládeže 2017, které se konalo v Karviné ve dnech 18. až 20. května.

Matěj Velikovský, hejtmanka Ivana Stráská, David Popovič
10.červen 2017 - 07:30

Desetiletý Matěj Velikovský, žák českobudějovické Základní školy Nerudova, získal bronzovou medaili a třináctiletý David  Popovič, žák Základní školy Hluboká nad Vltavou, vybojoval dokonce zlato. Mladé naděje pilují svůj talent v českobudějovickém Box Clubu táty Němce. Spolu s nimi se setkání s hejtmankou zúčastnil i předseda uvedeného clubu Milan Beneš. Club nese jméno českobudějovické boxerské legendy Josefa Němce

„Klukům jsem moc pogratulovala k dosaženému úspěchu a poděkovala za skvělou reprezentaci kraje. Zároveň mě velice těší, že se v dnešní přetechnizované době najdou takovéto organizace, které vedou mladé lidi ke sportu a rozumné disciplíně,“ řekla hejtmanka Stráská.


Club nese jméno zasloužilého mistra sportu a bronzového medailisty v těžké váze z olympijských her v Římě v roce 1960, mistra Evropy v roce 1963 v Moskvě a jedenáctinásobného mistra Československa - českobudějovického rodáka Josefa Němce. Založen byl v roce 2007 a jeho krédem je vychovávat nové boxery k zodpovědnosti, oddanosti pro danou věc a slušnosti.
 
(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:ku jck)