Svátek má: Prokop

Zprávy

Velikost textu:

Bývalá velvyslankyně USA v OSN: Byla jsem nasazená proti Trumpovi

Bývalá velvyslankyně USA v OSN: Byla jsem nasazená proti Trumpovi

Přední členové z administrativy Donalda Trumpa přesvědčili bývalou velvyslankyni USA v OSN Nikki Haleyovou, aby pracovala proti prezidentovi „za záchranu země“, uvedla zprávu MSNBC s odvoláním na Haleyové rozhovory a vzpomínky.

Nikki Haleyová, bývalá zástupkyně USA v OSN
12. listopadu 2019 - 06:20

Podle ní se na ní s takovými návrhy obrátil bývalý ministr zahraničí Rex Tillerson, jakož i bývalý šéf aparátu Bílého domu John Kelly.

Ve svých posledních vzpomínkách Haleyová tvrdí, že dva vedoucí prezidentští poradci - bývalý ministr zahraničí Rex Tillerson a bývalý šéf štábu Bílého domu John Kelly - ji najali, aby pracovala proti Trumpovi. Říkali, že se snaží zachránit zemi.

„No, samozřejmě, že to bylo! A místo toho, aby mi to řekli, tak to měli říct přímo prezidentovi. Nechtěli, abych se přidala mezi jejich přátele, ale abych šla a řekla prezidentovi, že s ním nesouhlasím, a že odejdu, pokud se mu nelíbí, co dělám. Ale práce proti prezidentovi je ve skutečnosti velmi nebezpečná. A je to v rozporu s ústavou a touhami amerického lidu. Bylo to urážlivé,“ řekla Nikki Haleyová, bývalá zástupkyně Spojených států amerických v OSN pro MSNBC.

„V této chvíli je pozoruhodné, že nám Nikki Haleyová přibližuje první dny Trumpovy administrativy. Ale víme, že Rex Tillerson, ministr zahraničí, s prezidentem do značné míry nesouhlasil. Obrátili jsme se na něj, zda by to nekomentoval, ale nedostali jsme odpověď,“ říká Kelly O´Donnellová, zpravodajka NBC News v Bílém domě.

„Pokoušel jsem se přimět zaměstnance administrativy, blízké spolupracovníky prezidenta, lidi s přístupem k prezidentovi, aby mu poskytli co nejúplnější informace pro rozhodování,“ obhajoval se John Kelly, bývalý šéf aparátu Bílého domu.


Nikki Haleyová se chystá vydat knihu. Je zřejmé, že poptávka po knize roste, když titulky v médiích poukazují na takové zajímavé znalosti a zkušenosti ... Kromě toho mnozí věří, že v budoucnu bude pravděpodobně kandidovat na prezidenta.

Než byla Nikki Haleyová zvolena do funkce stálého zástupce USA v OSN, byla guvernérem Jižní Karolíny, jednoho z nejstarších států (v pořadí primárních států). A vždy měla potenciál pro další politickou kariéru. Určitě tedy vyvstávají otázky, jak se postaví ke konci své práce v Bílém domě. Zjevně zůstává spojencem prezidenta, i když v některých otázkách ho někdy kritizuje. Zároveň nám dává představu o tom, jak podle jejího názoru byli někteří lidé, kteří již nepracují pro prezidenta, zapojeni do správy věcí veřejných.


(rp,prvnizpravy.cz,msbnc,foto:arch.)