Svátek má: Běla

Zprávy

Velikost textu:

Fox News: Zneužití rozvědky politiky může Ameriku zničit!

Fox News: Zneužití rozvědky politiky může Ameriku zničit!

Aby docílila sledování nad volební centrálou Trumpa, se Obamova administrativa uchýlila ke lži a nepodloženým obviněním ze špionáže.

Ilustrační foto
31. ledna 2018 - 11:04

Informuje o tom Fox News s odkazem na memorandum vypracované šéfem výboru Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu. Jak kanál konstatuje, i přes protesty demokratů, memorandum bylo odtajněno a brzy všichni Američané budou moci posoudit činnost jejich tajných služeb.

Mezi lidmi, dle kterého k dohledu došlo na základě rozkazu FISA (US kongresman Devina Nunese) figurující v memorandu se ocitl Carter Paige, který pracoval s ústředí Trumpovy kampaně jako poradce v otázkách zahraniční politiky. „Obamovo ministerstvo spravedlnosti sdělilo federálnímu soudci a v memorandu je to popsáno, že Paige je činným agentem nepřátelské zahraniční vlády, špiónem Vladimíra Putina!“ poukázal Tucker Carlson, redaktor Fox News.

Nyní, když uplynulo více než rok, toto prohlášení vypadá více než podivně. Dokonce i směšně, protože to je směšné je. Vůči Paigemu nikdy nebyl vzneseno obvinění ze špionáže v něčí prospěch, žádné důkazy se neobjevily, které by naznačovaly, že by to mohlo být přinejmenším blízko pravdě. "Mimochodem, pokud je Paige agentem Ruska, proč teď není v poutech? Proč stále vystupuje  na MSNBC? Nějaký nesmysl, ne?!“ poukázal Carlson.

A přesto na základě tohoto hloupého prohlášení, Obamovo ministerstvo spravedlnosti dostalo příležitost tajně sledovat Trumpův předvolební štáb. A to už není žádná drobnost.

Cohen: Média příliš důvěřují tajným službám o „ruském příběhu"!

Také zřejmé, a z memoranda to vyplývá, že pokud ministerstvo spravedlnosti potřebovalo prodloužit dohled nad Carterem Paigem, zdůvodnilo to tím, že využilo informace z nyní zdiskreditované zprávy Steeleho (skandální zpráva na Trumpa, kterou si zaplatili demokraté – pozn. red.). „Dokážete si představit takovou věc? To je to, co sloužilo jako základ pro jejich odvolání k federálnímu soudci, aby bylo možné prodloužit sledování!“ rozčílil se komentátor Fox News.

Redaktor citovat jednoho z těch, kteří jsou seznámeni s memorandem: „V průběhu let se FBI stala více zpolitizovanou, a nyní se odhalily její snahy podkopat pozici a legitimitu politického kandidáta.“

Nevíme, zda je to pravda, neviděli jsme memorandum nebo dokumenty, o něž se opírá. Stejně jako prakticky každý, kdo hovoří o tomto tématu. Ale to jsou vážná obvinění. A určitě jsou mnohem znepokojivější než zločin, který stojí za skandálem Watergate, zdůraznil redaktor.

Nemusíte být voličem společnosti Trump, abyste pochopili, proč použití rozvědky a justičních orgánů k politickým účelům může zemi téměř zničit. Ale demokratům na tom nezáleží. Jak to víme, že jim je to jedno? Zkontrolovali jsme to, poznamenal komentátor.

Do současnosti, podle výboru Sněmovny reprezentantů pro zpravodajství, memorandum četlo asi 190 republikánských kongresmanů, nepočítaje členů výboru. A asi tucet demokratů, kteří nejsou členy výboru. Je zajímavé - dokonce překvapivě - ,že jen několik demokratů se obtěžovalo číst memorandum, ale všichni jsou kategoricky proti jeho zveřejnění.


Ale bez ohledu na to, co chtějí, se zdá, že si všichni velmi brzo budeme schopni udělat vlastní úsudek o obsahu tohoto memoranda. Sněmovní Výbor pro rozvědku se ho rozhodl odtajnit. Naše zdroje uvádějí, že celý text memoranda pravděpodobně bude oficiálně čten v Kongresu počátkem příštího týdne, dodala televize Fox News.

To, co naznačuje Fox News je samozřejmě šílené. Ale pokud vezmeme v potaz, že ve Spojených státech se zabydle praxe sledovat a odposlouchávat desítky milionů amerických občanů, potom musíme konstatovat, že věci dojdou až do politických špiček, které to rozpoutaly.

(kou, prvnizpravy.cz, youtube.com, foto: arch.)