Svátek má: Šarlota|Zoe

Zprávy

Velikost textu:

Hill: Trump řekl, že Ježíš Kristus je ve světě přece jen slavnější

Hill: Trump řekl, že Ježíš Kristus je ve světě přece jen slavnější

Během nedávného setkání s voliči si Donald Trump vzpomněl na to, jak „mu v těchto dnech někdo řekl“, že je „nejslavnější osobou na světě“.

Donald Trump, prezident USA
17. října 2020 - 11:07

Jak však prezident „skromně“ zdůraznil, s tímto tvrzením nesouhlasil a poznamenal, že Ježíš Kristus je mnohem slavnější. "Nepřiblížil jsem se k němu," cituje amerického vůdce The Hill.

Během setkání s voliči ve čtvrtek 15. října v Greenville v Severní Karolíně americký prezident Donald Trump uvedl, že není nejslavnější osobou na světě, a připomněl, že Ježíš Kristus je mnohem slavnější, uvádí The Hill. Je hezké jak se americkému prezidentovi podařilo na veřejnosti propojit představu "Trump-Ježíš".

„Jednoho dne mi někdo řekl: „V tuto chvíli jsi nejslavnější osobou na světě." Namítal jsem: „Ne, nejsem.“ Pak jsem dostal otázku: „Kdo je slavnější?“ A já jsem odpověděl: „Ježíš Kristus,“ oznámil americký vůdce při souhlasné reakci publika. „Nebudu pokoušet osud ... nebudu se hádat ... Pojďme se jen podívat na nebe a, říkám, ani jsem se k němu nepřiblížil.“


Jak uvádí noviny, ve stejném projevu Trump vyjádřil soucit se svým hlavním protivníkem, demokratickým prezidentským kandidátem Joe Bidenem - dříve vešlo ve známost, že dvěma zaměstnancům jeho ústředí kampaně byl diagnostikován koronavirus. „Noste masky, nenoste je, dělejte, co chcete - ale víte, že budete stále potřebovat pomoc hlavního chlapíka," uzavřel vedoucí Bílého domu a ukázal na oblohu.

Týden před takovými prohlášeními prezidenta „v duchu Johna Lennona“ syn vůdce Eric Trump tvrdil, že jeho otec „doslova zachránil křesťanství“. „Demokratická strana, extrémní levice chce zaútočit na křesťanství, chtějí zavřít kostely, ale absolutně jim nevadí, že obchody s alkoholem fungují i nadále,“ kritizoval prezidentův syn některá antikoronavirová opatření zavedená demokratickými úřady v několika státech.

Podle The Hill se v této volební kampani snaží katolík Joe Biden zvítězit nad evangelickými křesťany, kteří v roce 2016 výrazně podporovali Trumpa. K dnešku Biden podpořilo více než 1600 zástupců náboženských komunit, což je pro demokrata rekordní počet v novodobých dějinách, zdůrazňují noviny.

(kou, prvnizpravy.cz, thehill.com, foto: arch.)