Svátek má: Bohuslava

Zprávy

Velikost textu:

Itálie chce najmout 60.000 koronašpionů alias udavačů

Itálie chce najmout 60.000 koronašpionů alias udavačů

Italská vláda oznámila, že přijme 60.000 dobrovolných „občanských asistentů“, kteří budou kontrolovat,  jestli někdo neporušuje předepsaná pravidla chování, týkající se používání roušek a sociální vzdálenosti.

Ilustrační foto
26. května 2020 - 03:20

Řím přijímá nezaměstnané občany, zejména ty, kteří pobírají sociální pomoc nebo dávky v nezaměstnanosti, aby rozšířil své uniformované bezpečnostní služby během druhé fáze uvolňování karantény, uvádí italská média.

Informátoři v civilním oděvu dostali pokyny, aby dávali pozor na porušování státem předepsaných bezpečnostních norem a nahlásili porušovatele.

Účelem nového opatření je zabránit občanům v pokušení uvolnit dodržování vládních předpisů jednoduše proto, že neexistuje uniformovaná policie, a tak každý by mohl být policejním špionem.

Použití armády „civilních asistentů“ připomíná opatření přijatá italskými starosty, jako je římská starostka Virginie Raggiová, v první fázi karantény.


Paní Raggiová zřídila speciální webovou stránku, na které mohli Italové oznámit své sousedy, když zjistili, že nedodržují zavedené normy.

Opatření se setkalo se značným odporem, s kritikou, že tento krok úřadů byl typický pro temné dny italského fašismu.

Nábor špionů byl oznámen v neděli společným prohlášením podepsaným ministrem pro regionální záležitosti a autonomii Francescem Boccíou a starostou Bari (Apulie) Antoniem Decarem, který je zároveň  předsedou Národní asociace italských obcí.

„Nyní je čas na nábor všech těch občanů, kteří chtějí pomoci zemi a projeví velký pocit občanství,“ říká Antonio Decaro.

Úřady uvedly, že očekávají, že jejich nová armáda V-mužů a V-žen bude připravena do konce příštího týdne.

Zakladatel fašismu Benito Mussolini by mohl být potěšen opětovným zavedením informátorů, krotitelů, blokátorů, důvěrníků (Ö) a Vertäfälära (CH), kteří hlásí své sousedy policii.

Není to ale opět typické, jak nás politici a média vehementně varují před neofašismem po celá desetiletí a uvádějí všechny, kteří jsou kritičtí, do pravého konspiračního rohu, ale oni sami jsou největšími fašisty. „Pokud to uděláme, nejde o fašismus, je to pouze pro vaši ochranu,“ říkají.

PS: Jaký obrat nastal v Itálii od úzkého objetí k „nepřibližování se“. Ve snaze omezit rasismus proti Číňanům a lidem, kteří vypadají „asijsky“, zahájil starosta Florencie v únoru kampaň „Obejmout Číňany“. Tato kampaň, která byla zahájena týdny před prvním pozitivním případem koronaviru v Itálii, povzbudila Italy, aby se vyfotili s Číňany, aby byli objímáni, a zveřejnili fotku nakonec na Twitteru.

V Itálii je přibližně 300.000 čínských migrantů a existují hlasy, které říkají, že jejich kontakty s Čínou a „objímající kampaň“ způsobily v Itálii rychlou infekci a vysokou úmrtnost na Covid-19.


Jeden z předních virologů v Itálii říká, že strach z obvinění z rasismu mohl hrát hlavní roli v počátečním odmítnutí italské vlády uzavřít čínskou hranici během vypuknutí epidemie koronaviru.

Dr. Giorgio Palù věří, že italská vláda postavila politickou korektnost nad zdraví italského lidu, což vedlo k „současné devastující situaci“ v zemi.

Političtí aktéři padají přes noc z jednoho extrému na druhý, ze „společného boje proti rasismu“ k tomu, že přijímají migranty, a vás potrestají za to, když nebudete dva metry daleko od jiného člověka a nošení roušek ... a pokud tak neučiníte, přijde policie.


(rp,prvnizpravy.cz,schallundrauch.foto:arch.)