Svátek má: Albert

Zprávy

Velikost textu:

MDR: Premiér Durynska vyzval k zrušení sankcí proti Rusku!

MDR: Premiér Durynska vyzval k zrušení sankcí proti Rusku!

Vládní jednota v Německu ohledně protiruských sankcí zaznamenává stále větší trhliny. Pro jejich zrušení již nevolají jen němečtí podnikatelé, ale zejména předsedové vlád jednotlivých spolkových zemí.

Bodo Ramelow, premiér Durynska
13. června 2019 - 11:06

Předseda vlády spolkové země Durynsko Bodo Ramelow vyzval ke zrušení západních sankcí proti Ruské federaci, a připojil se tak k premiérovi Saska, sdělila televize MDR.

Šéf durynské vlády tak podpořil svého kolegu, předsedy vlády Saska, Michaela Kretschmera, který nedávno na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru také vyzval ke zrušení západních sankcí proti Moskvě, uvedl německý televizní kanál.

„Těmito sankcemi nepomáháme Ukrajině, ale pouze škodíme novým federálním státům Německa a jejich ekonomice,“ uvedl v rozhovoru pro MDR premiér Bodo Ramelow. Podle šéfa vlády Durynska západní sankce proti Ruské federaci již dávno prokázaly svoji „politickou neefektivnost“.


V reakci, připomněl německý televizní kanál, v Křesťanské demokratické unii ostře kritizovali iniciativu jejich stranického kolegy, premiéra Saska Michaela Kretschmera. Předsedkyně CDU Annegret Kramp-Karrenbauerová jasně uvedla, že je proti zrušení represivních opatření vůči Moskvě.

Nicméně, jak MDR uvedla, na rozdíl od své stranické kolegyně, německý ministr vnitra Horst Seehofer reagoval s velkým pochopením na výzvu hlavy saské vlády zrušit sankce proti Ruské federaci.

„Musíme se tím zabývat klidně a vážně,“ uvedl šéf německého ministerstva vnitra.

Podle názoru premiéra Durynska Bodo Ramelowa pak prohlášení německého ministra vnitra Horsta Seehofera ukazuje, že německá vláda v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou konečně pochopila, že mnozí politici - a bez ohledu na to, kterou stranu a federální zemi reprezentovali - zaujali stejné stanovisko s ohledně západních sankcí proti Moskvě.

(kou, prvnizpravy.cz, mdr.de, foto: arch.)