Svátek má: Státní svátek

Zprávy

Velikost textu:

Na zaměřovacím kříži raketu Zirkon neuvidíte

Na zaměřovacím kříži raketu Zirkon neuvidíte

Této Putinovy hypersonické rakety se obávají všechny vojenské síly na světě!

Zirkon útočí
29. září 2019 - 11:40

Zirkon bude pro radar neviditelná a způsobí hrůzu těm, kteří budou mít smůlu, že ji uvidí na vlastní oči, zprávy portálu Avia pro, citují nejmenované zdroje

Portál uvádí, že raketa bude vyrobena z jedinečného kompozitního materiálu, který obsahuje uhlík a uhlíkové vlákno, což činí zbraně mnohem jednoduššími a téměř neviditelnými pro radar, tj. protiletadlovou a protiraketovou obranu.

Portál Avia proto spekuluje, že kompozitní materiál Zirkon bude podobný KIMF použitému pro ponorkové balistické střely 3M37 Skiff. KIMF se vyrábí v továrně UMATEKS v Čeljabinsku. Je to lehký, ale robustní materiál, který poskytuje dobrou tepelnou ochranu.

Zdroj portálu poukazuje na to, že „Zirkon“, který bude létat rychlostí 10 000 km / h, bude tak horký, že bude vypadat jako obří ohnivá koule letící oblohou.

„Nepřítel nebude moci vidět raketu na svém radaru, ale bude ji moci vidět, jak se řítí z obzoru. Takže to doslova bude strašidelné,“ řekl nejmenovaný odborník.


Začátkem září časopis Popular Mechanic napsal, že americký systém protiraketové obrany by měl na své současné úrovni jen asi dvacet sekund, aby zničil tuto nadzvukovou horkou kouli.

„To je dost málo času na to, aby velitel bránící lodi pochopil, co se děje, natož aby vypustil rakety, aby srazil přilétající hypersonické rakety,“ uzavřel časopis.

Ruský prezident Vladimir Putin oficiálně představil raketu v únoru a oznámil, že může letět rychlostí asi 11 000 km / h s dosahem 1 000 kilometrů.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)