Svátek má: Bohuslava

Zprávy

Velikost textu:

„Nebezpečný experiment“ - v červnu Durynsko zruší ochranná opatření

„Nebezpečný experiment“ - v červnu Durynsko zruší ochranná opatření

Již začátkem června německý spolkový stát Durynsko zruší předpisy na ochranu před koronavirem platné v celém Německu, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Ilustrační foto
26. května 2020 - 11:04

Politici z jiných zemí se ale obávají, že tento „velmi nebezpečný experiment pro celou zemi“ by se mohl vymknout kontrole.

Ve snaze vybrat správnou cestu z koronavirové epidemie převzal iniciativu německý spolkový stát Durynsko a oznámil významné zmírnění karantény, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Její premiér Bodo Ramelow plánuje 6. června upustit od předpisů o ochraně před koronavirem, které jsou platné v celém Německu. To znamená, že sociální vzdálenost, povinné nošení masek a omezení kontaktů budou zrušeny.

Mnozí varují Durynsko před tak nebezpečným krokem. Podle jejich názoru by se tento region mohl změnit v jakousi epidemickou „mozaiku“. Hlava SPD, Saskia Eskenová kritizovala plánovaná opatření ke zmírnění karantény a poznamenala, že navzdory zlepšení statistik infekce se lidé dosud nenaučili, jak zodpovědně zacházet s novými svobodami, a proto je nutná regulace na federální úrovni.

 
Bavorské úřady označily, co se děje v Durynsku, za „velmi nebezpečný experiment pro všechny obyvatele země“. Katrin Göring-Eckardtová, spolupředsedkyně frakce Zelených v Bundestagu, varuje, že se situace může vymknout z rukou.

Doplňme, že v Německu bylo dosud identifikováno 180 tisíc lidí s COVID-19 a 8,5 tisíce jich zemřelo.

(kou, prvnizpravy.cz, deutsche-wirtschafts-nachrichten.de, foto: arch.)