Svátek má: Teodor

Zprávy

Velikost textu:

Německá poslankyně: Kde jsou důkazy, že Rusko porušilo INF?

Německá poslankyně: Kde jsou důkazy, že Rusko porušilo INF?

Neexistuje žádný důkaz o tom, že Rusko porušilo Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu, prohlásila místopředsedkyně levicové frakce v Bundestagu Heike Hänselová.

Ilustrační foto
6. února 2019 - 11:05

Obává se, že stažení Američanů z dohody povede k novému závodu v oblasti zbrojení mezi velmocemi, napsal Südwest Presse.

Evropa by měla být „mírovou, sociální" aliancí, nikoliv „vojenskou", zdůraznila místopředsedkyně levicové frakce v Bundestagu Heike Hänselová a staví se proti zvýšení výdajů na obranu v Německu. Je rovněž vyděšená nedávným stažením USA z INF. Podle jejího názoru takové rozhodnutí Američanů může vyvolat nový závod ve zbrojení mezi velmocemi.


Neexistují důkazy o tom, že Rusko porušilo Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu, poukázala Hänselová. Věří také, že Berlín by měl být „prostředníkem" ve věcech kontroly zbrojení a neposkytovat peníze na přípravu silnic pro přepravu tanků NATO. Neexistují důvody, proč by mělo být Rusko hrozbou, řekla politička. Podle jejího názoru nárůst zbraní neposkytne Evropě bezpečnost.

Hänselová také odsoudil francouzské vojenské plány na vytvoření jednotné evropské armády. Namísto poskytnutí peněz na obranu doporučuje, aby ji směřovala k rozvoji zemědělství.

(kou, prvnizpravy.cz, swp.de, foto: arch.)