Svátek má: Ilona

Zprávy

Velikost textu:

Německo zaplatí migrantům řidičské průkazy

Německo zaplatí migrantům řidičské průkazy

Německá Národní asociace autoškol uvedla, že od října 2016 došlo k velkému nárůstu zájmu  přistěhovalců o výuku v autoškolách.

Ilustrační foto
27.leden 2017 - 20:01

„Teprve od tohoto data jsou k dispozici autotesty v arabštině,“ uvedl předseda BVF, Gerhard von Bressensdorf.

V průběhu posledních tří měsíců se přihlásilo více než 10.000 žadatelů o azyl v různých autoškolách po celé zemi. Arabština se stala nejpoužívanějším cizím jazykem u řidičských zkoušek. Přihlášky v drtivé většině podávají  muži.

Bressensdorf, předseda BVF dále řekl, že očekává v nadcházejících měsících další nárůst žádostí o řidičské kurzy ze strany migrantů ze Sýrie, Iráku nebo Afghánistánu, jejich řidičské průkazy totiž nejsou v Německu uznány a proto musí být znovu přezkoušeni.

Náklady na školení řidičů hradí v mnoha případech úřady práce, potvrdil mluvčí Spolkového úřadu práce. Podpora ze stran úřadů práce je určena na  zvýšení mobility nezaměstnaných, kteří  by dojížděli do zaměstnání  veřejnou dopravou nepřiměřeně dlouho a pro ty, kteří pracují v nočních směnách.

Úplná nebo částečná platba řidičského kurzu a licence bude přezkoumána v každém konkrétním případě, zdůraznil mluvčí Spolkového úřadu  práce a měla by se týkat také německých uchazečů o zaměstnání. Pro žadatele o azyl ze zemí s vyšším vzděláním a tím také s vyšší příležitostí získat zaměstnání,  může být kurz také financován ještě před přiznáním azylu.

Kamion vjel v Berlíně na vánoční trh, dvanáct mrtvých (VIDEO)
Francie po atentátu na obyvatele z Nice zavražděných řidičem kamionu

A odkud se berou peníze na řidičské průkazy?
Prvnizpravy.cz nedávno přinesly zprávu, že spolková vláda Německa zneužila rezervy fondu na podporu v nezaměstnanosti  na zaplacení nákladů na zvýšení kvalifikace migrantů.

„Tímto způsobem skrývá spolková vláda náklady na integraci migrantů,“ je přesvědčena Beatrix von Storch, europoslankyně za AfD.

"A tím vlastně okrádá zaměstnance a zaměstnavatele, ktší do fondu připspívají," dodává von Storch.

Ministryně práce Andrea Nahles (SPD) poměrně brzy zjistila, že přistěhovalci z Východu a Afriky nesplňují požadavky německého pracovního trhu. "Pracovní síly budoucnosti," to je nyní nové motto na ministerstvu.

Další "pokusy" o integraci
Německá vojenská rozvědka (MAD) odhalila v Bundeswehru 24 islamistů jak intenzivně trénují spolu s ostatními vojáky.

Rozvědka sleduje dalších 60 vojáků, u nichž má také podezření, že chtějí využít Bundeswehr pouze ke školení.

Bundeswehr jako školicí středisko pro islamisty! 

(rp,prvnizpravy.cz,freiheut,foto:arch.)