Svátek má: Albína

Zprávy

Velikost textu:

Pohraničníci o Erdoganově ochrance: Byli agresivní, měli býti zatčení!

Pohraničníci o Erdoganově ochrance: Byli agresivní, měli býti zatčení!

Na letišti v hlavním městě Bosny a Hercegoviny došlo v pondělí ke konfliktu, ochranka tureckého prezidenta nechtěla podstoupit pravidelnou bezpečnostní prohlídku.

Zoran Galić, ředitel pohraniční policie Bosny a Hercegoviny
9. července 2019 - 06:20

Turci odmítli podstoupit pravidelnou kontrolu a incident byl na světě! K velkému incidentu došlo na letišti v Sarajevu, když došlo ke konfliktu mezi příslušníky pohraniční policie Bosny a Hercegoviny a osobní  ochrankou tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, potvrdil Zoran Galić, ředitel pohraniční policie Bosny a Hercegoviny.

„Byli agresivní, chovali se, jako by byli ve své vlastní zemi. Nastal konflikt, když ochranka prezidenta Erdogana odmítla projít pravidelnou kontrolou. Všichni si zasloužili zatčení,“  řekl Galić.

Kromě verbálního konfliktu, došlo i k nátlaku než vystoupil Erdogan z letadla.

Potom členové turecké ochranky  zřejmě vytáhli zbraně a položili je na kontrolní pás.

Prezident Recep Tayyip Erdoğan navštěvuje turecké vojáky sloužící  na velitelství jako podpůrná jednotka na vojenské základně Butmir u Sarajeva .


Právě v Butmiru  je mezinárodní sarajevské letiště,  hlavní letiště Bosny a Hercegoviny.  V Butmiru je důležitá výcviková základna NATO, je jednou z 15 výcvikových center NATO. Butmir Training Center vznikl v dubnu 2005 v rámci partnerství 12 zemí, včetně Spojených států.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)