Svátek má: Bořek

Zprávy

Velikost textu:

Polovina Ukrajinců považuje zákaz ruských sociálních sítí za chybu

Polovina Ukrajinců považuje zákaz ruských sociálních sítí za chybu

S nepříjemným překvapením se setkali ukrajinští nacionalisté, kteří se již několik let snaží vyvolat u obyvatel nenávist vůči Rusku.

Ilustrační foto
22. května 2020 - 11:04

Podle průzkumu, který provedl Mezinárodní sociologický institut v Kyjevě, považuje 50% Ukrajinců za chybu zakázat ruské sociální sítě, i to, že to vede k omezení práv občanů. Podle televize „112 Ukrajina“ to považuje za nezbytný krok k ochraně státu 36% respondentů.

Polovina Ukrajinců považuje za chybu zakázat ruské sociální sítě na Ukrajině. Podle 112 Ukrajina to svědčí průzkum Mezinárodního sociologického institutu v Kyjevě.


50% Ukrajinců tak považuje za chybu zakázat ruské sociální sítě, což vede i k omezení práv občanů. Pouze 36% respondentů považuje tento krok za nezbytný krok k ochraně státu.

Jak televize připomněla, 15. května 2017 prezident Ukrajiny Petro Porošenko si svým usnesením vynutil rozhodnutí NSDC o zákazu činnosti několika ruských společností na Ukrajině, včetně ruských sociálních sítí Yandex, VKontakte a Odnoklassniki. Prezident Vladimir Zelenskij prodloužil tuto vyhlášku 14. května 2020.

(kou, prvnizpravy.cz, 112.ua, foto: arch.)