Svátek má: Michaela

Zprávy

Velikost textu:

Porošenkovi dali ultimátum a pohrozili zastřelením!

Porošenkovi dali ultimátum a pohrozili zastřelením!

Protestující u zdi Nejvyšší rady v Kyjevě požadovali po ukrajinském prezidentovi Petro Porošenko, aby předloži do parlamentu návrh zákona o impeachmentu, uvedly ukrajinské „Vesti“.

Ilustrační foto
23. října 2017 - 10:10

Dali ukrajinskému vůdci 5 pracovních dnů, a připomněli, co se v roce 1989 stalo generálnímu tajemníku Komunistické strany Rumunska Nicolae Ceauşescovi, poznamenaly noviny.

Účastníci protestu poblíž zdí Nejvyšší rady v Kyjevě předložili nový požadavek na ukrajinského vůdce. „Porošenko je povinen předložit parlamentu návrh zákona o obžalobě (impeachmentu). Prezidentovi je dáno pět pracovních dní a naznačili hrozbu zastřelením," napsal deník.


„Do pěti pracovních dnů musíte, pane prezidente, předložit zákon o obžalobě do parlamentu. To se netýká konkrétně vaší osoby, to se týká našeho ukrajinského lidu,“ citují „Vesti“ bojovníka praporu Donbas s přezdívkou Katan.

Jak ukrajinské vydání připomíná, protestující také připomněli, co se stalo v sovětském Rumunsku s vůdcem země Nicolae Ceauşescu. „Pokud naše požadavky nebudou splněny, ukážeme, kdo jsme a čeho jsme schopni. Nenuťte nás Petro Aleksejeviči. Vzpomeňte si na historii Ceauşescu v Rumunsku," uvedli na protestní akci v Kyjevě účastníci ATO.


V roce 1989 byl generální tajemník komunistické strany Rumunska Nicolae Ceauşescu zastřelen i se svoji ženou po neúspěšném pokusu o útěk ze země.

(kou, prvnizpravy.cz, vesti-ukr.com, foto: arch.)