Svátek má: Ignác

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: Američanům nepomůže vést jadernou válku na cizím území!

Rusko: Američanům nepomůže vést jadernou válku na cizím území!

Doktor vojenských věd Konstantin Sivkov se v rozhovoru pro ruské zpravodajství „NSN“ vyjádřil ke společným jaderným cvičením Německa a Spojených států.

Ilustrační foto
17. října 2020 - 06:20

„Pokud je to skutečně pravda, pak německou politiku řídí velmi úzkoprsí lidé, možná ne zcela duševně zdraví. Vypracování otázek vedení jaderné války v Německu je sebevražedným krokem," uvedl odborník.

Sivkov také připomněl, že Rusko má ve výzbroji takové zbraně, které změní území potenciálního nepřítele na radioaktivní poušť.

Německé letectvo trénuje na jadernou válku


„Ruská ponorka „Kalmar 4“ má šestnáct raket s deseti hlavicemi,“ poznamenal expert. Dodal, že mluvíme pouze o jedné lodi, zatímco jich má Rusko třináct.

Za „nepřátele německého lidu“ a „úplné pitomce“ označil ty, kteří plánují z Německa udělat polem jaderné války.

Sivkov vyjádřil názor, že USA chtějí zahájit jadernou válku na území jiné země. Za tímto účelem vytvořily zvláště jaderné hlavice malého kalibru, zdůraznil specialista.

„Mohou si zahrávat s malou místní válkou na území jiného státu, ale nebudeme se s tím nějak mazlit - všechny střely vypustíme najednou na USA s plnou silou,“ zdůraznil varovně.

Předtím proběhla informace o cvičeních německých vzdušných sil a spojenců NATO konaných v Severním Porýní - Vestfálsku za účelem procvičování vojenských operací s použitím atomových bomb.

(kou, prvnizpravy.cz, nsn.fm, foto: arch.)