Svátek má: Ivan

Zprávy

Velikost textu:

Rusko: Jaký proboha „velmi úspěšný“ útok na Sýrii?

Rusko: Jaký proboha „velmi úspěšný“ útok na Sýrii?

Ruské velvyslanectví v Londýně napadlo prohlášení ministra obrany Spojeného království Gavina Williamsona ohledně „velmi úspěšné mise“, USA, Británie a Francie v Sýrii.

Zničené prázdné výzkumné centrum v Sýrii
14. dubna 2018 - 16:06

„Podívejme se na fakta a čísla. Podle ministerstva obrany, z 103 raket vypálených USA a jejich spojenci, zlikvidovaly 71 syrské síly protivzdušné obrany, které používsjí systémy vyvinutý hlavně v SSSR. Ruská protivzdušná obrana se neúčastnila, protože žádné rakety neletěly do jejich zóny odpovědnosti," uvedl ve svém prohlášení tiskové tajemník velvyslanectví, sdělila RIA Novosti.

„Důležitým cílem leteckých úderů byla syrská vojenská letiště. Celkem 71 raket bylo vypálena na šest letišť. Z nich pouze sedm dosáhlo cíle, včetně čtyř na nevyužitou leteckou základnu v Mezze a tři na základnu v Homsu. Nezpůsobyly závažné škody na infrastruktuře nezpůsobily,“ pokračovala zpráva.

Syrská vzdušná obrana sestřelila třetinu raket, a možná i více!

Kromě toho mluvčí velvyslanectví poukázal, 30 raket bylo vypáleno na dva objekty, pravděpodobně v souvislosti s syrským programem pro vývoj chemických zbraní, dávno nepouživané. „Z těchto raket bylo sedm zachyceno a zbytek zasáhl prázdná zařízeních, kde nebyli lidé ani vybavení," uzavřel.

Spojené státy, Británie a Francie provedly v sobotu ráno raketový útok na syrské vládní budovy, které se podle jejich názoru používají k výrobě chemických zbraní. Od 3:42 do 5:10 moskevského času vypálily více než 100 raket na Sýrii, z nichž většina byla sestřelena syrskou vzdušnou obranou.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: repro video)