Svátek má: Čeněk

Zprávy

Velikost textu:

Rusko uvedlo protiraketovou obranu do nejvyšší pohotovosti!

Rusko uvedlo protiraketovou obranu do nejvyšší pohotovosti!

Systémy protivzdušné obrany na Dálném východě jsou uvedeny nejvyšší pohotovosti v souvislosti se situací okolo Severní Koreje.

Ruský protiraketový systém S-400
11. srpna 2017 - 13:06

Agentuře RIA Novosti to sdělil senátor Viktor Ozerov, který dříve stál v čele výboru Rady federace pro obranu a bezpečnost.

„To, co se děje právě teď kolem Severní Koreje, nemůže nevzbudit náš pocit obavy a povědomí o nutnosti přijmout další opatření k ochraně našeho území. Byla posílena protivzdušná obrana a letectvo na Dálném východě,“ řekl.

Podle Ozerova, ruská armáda sleduje, co se děje okolo KLDR i zóny možných raketových startů na jejím území se zvýšenou pozorností.

Japonští školáci se připravují na válku a firmy trénují evakuaci

Senátor poznamenal, že mezi úkoly protivzdušné obrany patří zajištění bezpečnosti Ruska i pro případ nesprávně vložených souřadnic severokorejských raket, neboť „pravděpodobnost takové chyby je poměrně vysoká“, ale má i mnohem vážnější úkol.

„Protivzdušná obrana a jaderné odstrašení umožňují zadržet Američany před drastickými kroky,“  zdůraznil Ozerov.


Napětí na Korejském poloostrově prudce zesílilo poté, co americký prezident Donald Trump slíbil Pchjongjangu „ohnivou zlobu“, v případě reálného nebezpečí pro Spojené státy. V odezvě Severní Korea uvedla, že studuje možnost raketového útoku na vojenské cíle na americkém ostrově Guam, načež Trump pohrozil Severní Koreji „událostí, kterou ještě nikdo nikdy neviděl“.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)