Svátek má: Radana|Radan

Zprávy

Velikost textu:

Schröder připomněl Berlínu, že Německo není banánová republika!

Schröder připomněl Berlínu, že Německo není banánová republika!

Šéf Bílého domu Donald Trump se snaží diktovat podmínky a americký velvyslanec v Německu Richard Grenell se odváží veřejně kritizovat berlínskou politiku, řekl Gerhard Schröder v rozhovoru pro Handelsblatt.

Gerhard Schröder, bývalý německý kancléř
8. července 2019 - 04:25

„Opakovaně jsem chtěl, aby federální vláda dala jasně najevo, že do toho nemá co mluvit. Stále tu nejsme banánová republika!“ zdůraznil bývalý kancléř Spolkové republiky Německo.

Prezident Spojených států Donald Trump záměrně ničí světový ekonomický systém, řekl bývalý německý kancléř Gerhard Schröder v rozhovoru s německými novinami Handelsblatt.

Americký vůdce to navíc dělá „pod praporem svobody a tržního hospodářství“, rozhořčeně poznamenal bývalý šéf německé vlády.

„Protekcionismus sam o sobě docela chápu. Všichni se k němu uchylují, včetně Evropy. Nejnebezpečnější věcí u Trumpa je však to, že i svým přátelům a partnerům se snaží diktovat, co mají dělat politicky a ekonomicky a co by neměli,“ zdůraznil Schröder.


Jinými slovy, hlava Bílého domu potřebuje „vazaly, ne partnery“, vyjádřil své přesvědčení bývalý německý kancléř.

Gerhard Schröder neskrýval svou nelibost tím, že podle něj se americký velvyslanec Richard Grenell „odvážil“ rýpat do Německa.

Zejména si americký diplomat dovolil „veřejně kritizovat rozpočet Německa na obranu a napadnout automobilový průmysl".

„Opakovaně jsem chtěl, aby federální vláda dala jasně najevo, že do toho nemá co mluvit. Nejsme zde banánová republika!“ dodal Gerhard Schröder.

(kou, prvnizpravy.cz, handelsblatt.com, foto: arch.)