Svátek má: Michaela

Zprávy

Velikost textu:

Schröder varoval před čínskou alternativou pro Rusko a Turecko

Schröder varoval před čínskou alternativou pro Rusko a Turecko

Evropská unie by měla mít na paměti to, že Rusko a Turecko mají alternativu k Evropě: mohou se obrátit na Čínu, varoval bývalý německý kancléř Gerhard Schröder.

Gerhard Schröder, bývalý německý kancléř
18. října 2017 - 04:20

Podle jeho názoru je možné dosáhnout stability v Evropě pouze za účasti těchto zemí, a proto by EU měla s nimi zlepšit vztahy prostřednictvím hospodářské spolupráce, uvedl německý deník Die Welt.

Bývalý německý kancléř Gerhard Schroeder se vyslovil ve prospěch zlepšení vztahů EU s Ruskem a Tureckem, napsal německý deník Die Welt. Podle jeho názoru nelze bez spolupráce s oběma zeměmi dosáhnout stability ve východní Evropě.


„Musíme mít na paměti, že Rusko a Turecko mají alternativu k Evropě," varoval Schröder. „Mohou jít směrem k Asii." A EU by měla zabránit tomu, aby se Rusko a Turecko obrátily k Číně. „To je důvod, proč potřebujeme silné vztahy s Ruskem a Tureckem," domnívá se bývalý německý kancléř, a proto je nutné obnovit důvěru mezi zeměmi.

Gerhard Schröder také kritizoval sankce EU proti ruskému ropnému podniku Rosněft. Podle jeho pozorování tlak pouze vyvolává protitlak.


„Pouze s pomocí ekonomické výměny mohou být změněny struktury," řekl bývalý německý kancléř a mluvil o tom, jak hodlá navázat vztahy mezi EU a Ruskem ve svém novém postu v ruském podniku Rosněft. Jak připomíná Die Welt, politici SPD, CDU a CSU ostře kritizovali Schrödera za jeho nové zaměstnání v ruské společnosti.

(kou, prvnizpravy.cz, welt.de, foto: arch.)