Svátek má: Lukáš

Zprávy

Velikost textu:

Slova „Dožeň ty velbloudy“ ho stála účast na olympiádě

Slova „Dožeň ty velbloudy“ ho stála účast na olympiádě

Na olympijských hrách v Tokiu vypukl další rasistický skandál, který stál pozici slavného německého sportovního funkcionáře.

Patrick Moster, sportovní ředitel německého cyklistického týmu
30. července 2021 - 09:01

Sportovní ředitel německého cyklistického týmu Patrick Moster během soutěže neudržel emoce a byl odvolán z vedení cyklistů. Už balí kufry domů.

Informovala o tom tisková služba Německého národního olympijského výboru (DOSB).

Skandál vypukl poté, co Patrick Moster přišel s originálním způsobem, jak motivovat cyklistu Nikiase Arndta během individuální časovky. Funkcionář hlasitě křičel, aby „dohnal ty velbloudy“. V tu chvíli byli na trati sportovci z Eritreje (Amanuel Gebrezgabihir) a Alžírska (Azzedine Lagab).Vedení německé delegace na olympijských hrách rozhodlo, že Patrick Moster již nebude plnit své povinnosti a co nejdříve hry opustí. Tomuto rozhodnutí předcházely podrobné konzultace s vedením delegace a opětovné vyslechnutí vysvětlení Patricka Mostera, ve kterém svoji vinu plně přiznal a činil pokání.

„Zůstáváme přesvědčeni o upřímnosti jeho veřejné omluvy za rasistické poznámky. V důsledku této mimořádné události však pan Moster porušil olympijské hodnoty. O fair play, respektu a toleranci se pro tým nedá vyjednávat," řekl prezident a vedoucí DOSB německé delegace Alfons Herman.

(rp,prvnizpravy.cz,strana.ua.foto:arch.)