Svátek má: Bohuslava

Zprávy

Velikost textu:

Starostka Chicaga v šoku za zveřejnění adres pacientů s COVID-19!

Starostka Chicaga v šoku za zveřejnění adres pacientů s COVID-19!

Úředníci okresu Cook ve státě Illinois hlasovali pro zveřejnění adres pacientů COVID-19, informovala šokovaná starostka Chicago Lori Lightfootová na Twitteru.

Jimmi Dore, americký komik
27. května 2020 - 10:10

Podle ní to může vést ke stigmatizaci lidí postižených epidemií. Americké úřady namísto toho, aby pomohly obyvatelstvu, zřídily autoritativní dohled, poukázal zhnuseně americký komik Jimmy Dore ve svém pořadu.

„Každý čeká na vakcínu od COVID-19. Chtějí sledovat kontakty a všechno to ... Hádejte, co dělají v Chicagu, v okrese Cook. A co k tomu říká Lori Lightfootová, starostka Chicaga. Píše: „Dnes, k mému hlubokému šoku a zklamání, devět členů Rady volebního obvodu hlasovalo, abychom kapitulovali před ignorací a temnotou – za vynucené zveřejnění adresy každého pacienta s pozitivním testem COVID-19.“

To přece musí být porušením nějakého pravidla lékařského tajemství, ne? Neříká zákon HIPAA (zákon o mobilitě s zdravotním pojištění – pozn. red.), že moje interakce se zdravotnictvím je můj soukromý byznys? A teď budou zveřejňovat, kde žijí lidé s COVID? Uděláte to také s HIV? Ne? Uděláte to s COVID - víte, co z toho bude? Lidé přestanou žádat o ošetření od COVID! poznamenal Dore.

„To umožňuje místním donucovacím orgánům ukládat databáze osob postižených hrozným virem. Pod cynickou záminkou veřejné bezpečnosti. Nikdy nedovolíme, aby se to stalo zákonem v Chicagu, stejně jako nikdy nedovolíme lidem, aby byli stigmatizováni a vystavili je riziku, že jim nebudou poskytovat služby, pomoc nebo podporu. To je příšerné rozhodnutí. Ti, kteří jsou za to odpovědní, by se měli stydět a my ostatní bychom měli být rozhořčení,“ uvedl Dore.


Dore pokračoval: „Výměna informací neporušuje ...“ Páni! Ale tento muž prohlašuje ...“

Přítomná v pořadu herečka Stef Zamoranová: „Co?“

„Výměna informací neporušuje zákony o lékařském tajemství ...“ (Dor cituje z rozhodnutí rady okresu Cook) Pokud to neporušuje, tak musí to porušovat. A jsem si jist, že to porušuje. Jsem si jist, že se tento člověk mýlí. „... podle pokynů ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb. Adresy osob s pozitivními testy jsou poskytovány pohotovostním službám v 35 státech, jména a adresy v 10 státech. “ To zní ...

Stef Zamoranová: „Takže například policista, který ví, že na určitém místě, oblasti, v domě je pacient s COVID. Bude i nadále plnit svou povinnost vůči společnosti? Bude to řešit potřeby této oblasti nebo této osoby? Nebo je stigmatizovat?“

Jednou to už tady bylo, proč neotisknout jejich jména v novinách vedle slova „ostuda“? poznamenal Dore.

Stephane Samoramová: „Cha!“

„Jako dříve u těch, kteří dlužili peníze bance. Něco takového. Možná donucovací orgány mohou jít do tvého domu bez povolení? Mohou to udělat?

Možná je to morální příběh: V době krize by odpověď neměla být autoritářským dohledem nad populací, neposiluje to naši bezpečnost. Kdybychom jen našli v historii příklad potvrzující tuto myšlenku ...

Je mnoho věcí, které tuto pandemii nepřežijí. Malé podniky, restaurace, ústavní změny ...

Když k této věci už došlo, je nutné, abychom to mohli sledovat ... Počkat, už to můžeme udělat? Ha ha ha. Jak milé!

Bojí se toho někdo, aspoň trochu? Starostka Chicaga se pravděpodobně bojí.

To znamená, že jsem si jistý, že nakažení COVID 19 je samo o sobě docela špatné. Takže vymyslíme způsob, jak to těm lidem ještě znepříjemnit!

Jak vláda reagovala na COVID? Bilióny bankám, autoritářský dohled, odmítnutí rozšiřovat zdravotní péči nebo přímo pomáhat lidem. Tak to je vláda! Mám pravdu?“ dodal Jimmi Dore.

(kou, prvnizpravy.cz, jimmidoreshow, foto: repro jimmidoreshow)