Svátek má: Brigita

Zprávy

Velikost textu:

Telegraph: Pence v předvečer voleb připravoval "převrat" proti Trumpovi!

Telegraph: Pence v předvečer voleb připravoval "převrat" proti Trumpovi!

Americký viceprezident Mike Pence v průběhu své volební kampaně připravoval "převrat" proti Donaldu Trumpovi v souvislosti s jeho „sexuálně agresivními prohlášeními", napsal The Daily Telegraph.

Mike Pence, viceprezident Spojených států
7. prosince 2017 - 11:05

Podle nepotvrzených zpráv amerických médií se republikánské vedení obávalo porážky ve volbách a hledalo způsob, jak se „zbavit“ nepohodlného kandidáta, a nahradit ho Pencem.

Americký viceprezident Mike Pence plánoval „převrat“, po zveřejnění videa, ve kterém Donald Trump během své volební kampaně, říká, že „zneužívá ženy“, napsala Rosina Saburová novinářka The Daily Telegraph. Ve videu používá Trump sexuálně agresivní výrazy o obtěžování žen a říká, že „když jste hvězda, tak vám do dovolí."


Zveřejnění videa vyvolalo rozpory mezi vedením republikánů, někteří z nich odmítli podporovat Trumpa, obávajíce se porážky ve volbách. Uvádí se, že se v průběhu tohoto období Mike Pence údajně pokusil uspořádat „puč“ proti svému kolegovi a vyzval předsedu republikánského národního výboru Reince Priebuse nahradit Trumpa vlastní kandidaturou a spolu s Condoleezzou Riceovou,

Pence - „hluboce náboženský člověk" - řekl, že byl „bez sebe" z Trumpových poznámek a Pencova manželka popisovala Trumpa jako „odsouzeníhodného a odporného" člověka. Uvádí se, že Priebus dostal mnoho telefonátů od zástupců republikánské strany a jejích sponzorů, kteří ho vyzvali, aby nahradil Trumpa za Pence.

 
Právníci výboru se snažili najít legální způsob, jak se zbavit Trumpa, a několik miliardářů mu nabídlo 800 milionů dolarů na dobrovolné odmítnutí předvolebního závodu, napsala autorka tohoto materiálu. Následně se Trump omluvil za své připomínky. Na druhé straně, mluvčí Pence Alyssa Farahová popřela zprávy novinářů na toto téma, že „to tak nebylo“, a Priebus to odmítl komentovat, dodala novinářka The Daily Telegraph.

(kou, prvnizpravy.cz, telegraph.co.uk, foto: arch.)