Svátek má: Eduard

Zprávy

Velikost textu:

Teroristi IS napadli syrské jednotky z oblasti „americké vojenské mise"!

Teroristi IS napadli syrské jednotky z oblasti „americké vojenské mise"!

Militanti „Islámského státu“ provedli sérii útoků na syrské jednotky ze zóny „vojenské mise Spojených států“, uvedl mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Ilustrační foto
5.říjen 2017 - 10:10

Podle něj se 28. září skupina militantů pokusila obsadit výšiny okolo města El-Karjatein. Současně teroristé obcházeli skryté posty vládních sil, přčemž disponovali přesnými souřadnicemi. A ty mohly být získány pouze leteckým průzkumem, jehož údaje byly „pečlivě předány" k diverzi.

„Tyto teroristické útoky spojuje pouze jedno - všechny byly provedeny z 50-ti kilometrové zóny kolem vesnice Al-Tanf na syrské-jordánské hranici. A tam se „rozkládá americká vojenská mise. A kde doslova dokonce na dostřel děl Američané nepustili jednotky sýrské armády, pronásledující teroristy," upozornil Konašenkov.


Syrská armáda musela vyvinout značné úsilí, aby neutralizovala mobilní skupiny militantů na silnici Palmira – Deir az-Zour a osvobodila osady obsazené teroristy.

„Jestliže americká strana považuje takové operace za nepředvídatelné „nehody“, tak ruské letecké síly v Sýrii jsou připraveny přistoupit k úplnému zničení všech takových „nehod“ v zóně pod svojí kontrolou,“ dodal zástupce ministerstva obrany.


Znovu zdůraznil, že hlavní překážkou porážky teroristů v Sýrii není jejich bojeschopnost, ale jejich podpora a flirtování s nimi ze strany Spojenými států.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)