Svátek má: Filip

Zprávy

Velikost textu:

Trump řekl, že USA vyvíjejí „nevídané“ nové zbraně!

Trump řekl, že USA vyvíjejí „nevídané“ nové zbraně!

Americký prezident Donald Trump se pochlubil, že země vyvíjí nové zbraně, které „si nikdo ani neumí představit“, včetně „geniálních“ ponorek, informoval portál Yahoo News.

Ilustrační foto
9. října 2019 - 10:35

„V současné době vyvíjíme obrovské množství zbraní. Máme zbraně, které si nikdo neumí ani představit. Do čtyř až pěti týdnů uděláme několik zastávek, některé (zbraně), které ukážeme, jiné ne. Ale upgradovali jsme a vylepšili naše jaderné (zbraně). Stavíme ponorky tak, na jaké si nikdo  ani nepomyslí. Doufám, že Bůh dá, abychom je nikdy nepoužili, ale děláme to, co musíme,“ sdělil Trump reportérům, kteří se sešli v Bílém domě k podepsání obchodní dohody s Japonskem.


Média pak připomínají, že minulý týden Čína poprvé ukázala široké veřejnosti na vojenské přehlídce u příležitosti 70. výročí založení ČLR své nové balistické střely JL-2 Juilan-2 umístěné v ponorkách.

Raketa JL-2 je založena na mezikontinentální raketě DF-31 (Dongfeng 31), a rovněž byla ukázána poslední mezikontinentální balistická raketa DF-41 (Dongfeng 41, „Východní vítr“) a Čína navíc ukázala novou strategickou nadzvukovou řízenou raketu DF-100 (Dongfeng-100) nebo také CJ-100. Dříve v médiích existovaly informace, že tyto rakety mohou překonat americké systémy protiraketové obrany a zasáhnout cíle na velkou vzdálenost.

(kou, prvnizpravy.cz, news.yahoo.com, foto: arch.)